Jump to content

Fransa'nın Soykırım Tasarısına Dair


paganlaw

Önerilen Mesajlar

[h=6]Sevgili Arkadaşlar;

 

Bildiğiniz gibi Fransa, "Ermeni Soykırımı yoktur." diye düşünmeyi ve söylemeyi suç olarak öngören yasa teklifini kabul etti.

 

Okullarımızda hep AB ve buna müteakip Fransa "ilerici, adil, insan haklarına saygılı ve hukukta çok ileri" olarak anlatılır. Nitekim Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi de Fransa'nın Strasbourg Şehrinde bulunmaktadır.

 

Ancak maalesef Fransa, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin 18.Madde'sine(1) ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 9.Madde'sine(2) alenen karşıt bir düzenleme getirmiştir. Yani Fransa, insan haklarından olan düşünce ve ifade özgürlüğünü suç sayarak insan haklarını çiğnemektedir.

 

Sonuç olarak; Fransa'yı hukuka, insan haklarına olan saygısızlığından ötürü KINIYORUZ!!!

Bu düzenleme Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne yakın bir zamanda götürülecektir ve umuyoruz ki Mahkeme -tarafsızca- hukukun gereklerine uygun olarak bu düzenlemeye karşı çıkacaktır.

 

(1): Madde 18

Herkesin düşünce, vicdan ve din özgürlüğüne hakkı vardır; bu hak, din veya inancını değiştirme özgürlüğünü ve din veya inancını, tek başına veya topluca ve kamuya açık veya özel olarak öğretme, uygulama, ibadet ve uyma yoluyla açıklama serbestliğini de kapsar.

 

(2): Madde 9

Düşünce, vicdan ve din özgürlüğü

 

1. Herkes düşünce, vicdan ve din özgürlüğüne sahiptir. Bu hak, din veya inanç değiştirme özgürlüğü ile tek başına veya topluca, açıkça veya özel tarzda ibadet, öğretim, uygulama ve ayin yapmak suretiyle dinini veya inancını açıklama özgürlüğünü de içerir.

2. Din veya inancını açıklama özgürlüğü, ancak kamu güvenliğinin, kamu düzenin, genel sağlığın veya ahlakın, ya da başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması için demokratik bir toplumda zorunlu tedbirlerle ve yasayla sınırlanabilir.

 

Paganlaw[/h]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Zen Yaklaşımı : Hayat ve Ölüme Dair Düşünceler

   [h=5]Hayatın diyalektiği, tüm gerçekliği kapsar[/h]Hırsımız, aşağılık kompleksimiz ve zayıflıklarımızı bazı davranış biçimleri ile őrtmeye, göstermemeye çalışırız. Aslında zayıflıkları, eksikleri ile yüzleşmeyen insan, gün gelir en küçük bir rüzgârda savrulur, dağılır gider. Öyleyse önce kendimizle, eksik ve yanlış davranışlarımızla yüzleşmeliyiz. Başkalarını eleştirmeden önce, aynaya kendi yüzümüze bakmalıyız. Ve gőrdüklerimizin üzerini őrtmemeliyiz. İnsan yalnızca dış dünyada savaşmaz aslında

   , Yer: Felsefe

  • Deniz Kızlarının Gerçek Olduğuna Dair

   Deniz kızları, belinden yukarısı dişi bir insan görünümünde olan, ama aynı zamanda bir balık kuyruğuna sahip olan efsaneleşmiş düşsel inanışlardır. Dünya üzerinde birçok kültürde deniz kızları farklı, ama birbirine çok yakın şekillerde betimlenmiştir.         https://www.youtube.com/watch?v=xvX3GJDvJsc      

   , Yer: İlginç ve Komik Videolar

  • Antares’in izinde – antares, satürn mars temaslari ve güncele dair

   ANTARES’İN İZİNDE – ANTARES, SATÜRN MARS TEMASLARI VE GÜNCELE DAİR   09 derece 46 dakika Yay’da bulunan Antares, Mars- Jüpiter doğasında, “Akrep’in kalbinde” ifadesiyle bilinen dört büyük kraliyet yıldızından biridir. Kelimenin Anti – Ares kelimelerinin bir araya gelmesinden oluştuğu söylenir. Anti – Ares, “The Rival of Mars” anlamıyla açıklanır yani “Mars’ın Rakibi.” Bu sabit yıldız aynı zamanda, “Batının Bekçisi” ismini de taşımaktadır. “Mars’ın Rakibi” olmak kolay değil elb

   , Yer: Astroloji

  • Varlık Davetlerine Dair Bir Kaç Video

   Belirtmek istediğim iki nokta var öncelikle bu videolar bir arkadaşım tarafından youtube'dan derlenmiştir ve henüz inceleme fırsatı bulamadan direk sitede paylaştım. İkinci konuysa başlıkları görülen videoların hakkıyla anlatıldığını varsayarsak çok kıymetli ve bazı noktalarda tehlikeli bilgiler içerdiklerini düşünüyorum. Davetlere ve celblere dair sorularınıza cevap olacağını umuyorum, maalesef ki başlıklardan anlaşılacağı üzre ingilizceler. Ama talep olursa çevirisini yapabiliriz....   How to

   , Yer: Paranormal Varlıklar

  • Sarılmanın İlaçlardan Daha Etkili Olduğuna Dair 4 Bilimsel Kanıt

   (Yol / The Way adlı facebook sayfasından alıntı yapıyorum... ) Sarılmanın İlaçlardan Daha Etkili Olduğuna Dair 4 Bilimsel Kanıt   Sarılmak bizi anında güvende ve mutlu hissettiren, basit görünen ama tahmin ettiğimizden çok daha büyük etkileri olan bir şey. Sarıldığınız kişinin kalp atışıyla uyumlanmak bilinçaltı seviyede iş görür ve kimi durumlarda ilaçlardan bile daha etkili olabilir. Hayatta en güzel şeyler en basit olanlardır diye boşuna dememişler. Şimdi gelin, sarılmanın (ve dokunm

   , Yer: Sağlık

×
×
 • Yeni Oluştur...