Jump to content

Anime Dizi: Death Note


rufus7

Önerilen Mesajlar

Evet arkadaşlar bu son günlerde Japon çizgi filmi (Anime)'lere çok fena şekilde takmış durumdayım. İlk izlediğim dizi Death Note'yi sizlere tanıtmak istedim, gerçekten çok sürükleyici.. Kesinlikle sıkmıyor ve 37 bölümden oluşuyor ve her bölüm 22-25 dakika uzunluğunda.Eğer izleyecekseniz Japonca indirmenizi tavsiye ederim, alt yazı bulamazsanız benden isteyebilirsiniiiz :)

 

Filmin Türü: Dedektiflik, Gerilim, Doğaüstü Güçler

 

Tanıtım:

 

Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light (Raito), Japonya'nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır. Bu yüzden de, hiç bir şeyde anlam görmemektedir.

 

Light, bu buhranlarını kendi içinde yaşarken, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde "Death Note" yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz.

 

"Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir."

 

Nedenini kendi bile bilmeden, defteri alıp evine döner. Evde haberleri izlerken, bir adamın bir anaokulundaki öğrencileri ve öğretmenleri rehin aldığını izler. Defterin gerçekliğini test etmek için rehin alan adamın adını deftere yazar. Ve 40 saniye sonra adam ölür.

 

Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, kendi ideal dünyasını yaratmak için diğer suçlulara yönelecektir. Ama ya dünya onun varlığını öğrenip peşine dünyanın en iyi dedektifi L'i takarsa? İşte filmin heyecanı burada başlıyor.

 

Filmden Birkaç Kare:

http://www.anime.gen.tr/animeinceleme/1/891-1.jpghttp://www.anime.gen.tr/animeinceleme/1/891-2.jpg

 

Not: 2007 Tokyo Uluslararası Anime Fuarı kapsamında dağıtılan 6. Tokyo Anime Ödülleri'nde "En İyi TV Serisi" ödülünü kazanmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

​İşin enteresan yanı, iyice kendinizi kaptırınca dedektif L gibi davranmanız olacak. Onun gibi oturup onun gibi kalkacaksınız. Orada gördüğünüz şekerlemeler zayıflar için kilo almasına bile yardımcı olur, bol bol pasta börek tüketirsiniz. İnsanın canı çekiyor ya eheh.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Death Note benim ilk animemdi.Başlarda Light'ı seviyordum ama sonlara doğru yaptıklarını görünce tiksindim ondan.:yucky:Hatta son 4-5 bölümü kalmıştı izleyememiştim onları.Aradan zaman geçince izledim ama meraktan.Kullanıcı adımı da misamane koydum ama sevdiğimden değil onu aksine nefret ediyorum.Neyse uzattım iyice.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Death Note benim ilk animemdi.Başlarda Light'ı seviyordum ama sonlara doğru yaptıklarını görünce tiksindim ondan.:yucky:Hatta son 4-5 bölümü kalmıştı izleyememiştim onları.Aradan zaman geçince izledim ama meraktan.Kullanıcı adımı da misamane koydum ama sevdiğimden değil onu aksine nefret ediyorum.Neyse uzattım iyice.

Neyin çıkmazına girdin anlayamadım :D Death Note güzel animeydi, Filminide izlemenizi tavsiye ederim:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Elfen Lied - Anime

   İnsan evriminin bir sonraki basamağı olarak kabul edilen Diclonius’ların en ayırt edici özellikleri başlarındaki iki boynuzdur. Dicloniusların yüksek derecede telekinetik güçleri olduğundan, insan ırkına zarar vermemeleri için yakalanıp laboratuarlarda saklanıyorlardır. Bir gün bir kaza olur ve bir diclonius geride bir çok insanı katlederek laboratuardan kaçmayı başarır. Kaçışını tamamlayacağı sırada başından vurulur ve denize düşer. Kaçmayı başaran dicloniusu iki kuzen kurtarır. Diclonius hafız

   , Yer: Anime & Manga

  • Anime Sohbet Alanı

   Anime/Manga ile ilgili bir başlık göremedim..   İzledklerimizi paylaşalım dedim..   misal.... Naruto fanı var mı???!!!! :D:p

   , Yer: Anime & Manga

  • [Napalm Death] Hayvanın sahibini parçalama hakkı

   “Acımasız refah arayışımızda, kendi zulmümüzün araçları haline geliriz. Kitlesel bölünmeden beslenen bir toplumun omurgasını oluşturmak. (…)Kölelikten yok olmaya(…)” Müzikte politik tavrın biçimleri değişkendir. ABD’de kongre baskınında görülen sağcı metalci, veya Türkiye’de faşizme kaymakta sıkıntı duymamış punk’lar, Türkçü metalciler var. Öte yanda, heavy metal’in başlangıcından bu yana farkında olup veya içgüdüyle takip ettiği çok kültürlü olma çabası da var. Metalin mitoloj

   , Yer: Biyografiler

  • Ölümden Sonra Yaşam Var mı? (Surviving Death)

   Ölümden sonra bizi ne bekliyor? Bu belgesel dizisi ölüme yakın deneyimler, reenkarnasyon ve paranormal olaylar hakkındaki kişisel öyküler ile araştırmaları keşfe çıkıyor. 1 Sezon / 6 Bölüm 1. Bölüm: Ölüme Yakın Deneyimler 2. Bölüm: Medyumlar (Kısım 1) 3. Bölüm: Medyumlar (Kısım 2) 4. Bölüm: Ölülerden İşaretler 5. Bölüm: Ölüleri Görme 6. Bölüm: Reenkarnasyon   *Netflix

   , Yer: Filmler

  • Dizi replikleri

   film replikleri konusu gördüm fakat dizi replikleri konusu göremediğimden açtım bu konuyu gözümden kaçan birşey olduysa kusura bakmayın   Game of thrones replikleri   http://i960.photobucket.com/albums/ae87/dnowroozian/game_of_thrones_wallpaper.jpg İnsanların ‘ama’ kelimesinden önce söylediklerinin hiçbir önemi yoktur.   -----------------------------------------------------------     + Onlara bunu yapan her neyse bize de aynısını yapabilir. Çocukları bile öldürmüşler. - Çocuk olmamamız i

   , Yer: Televizyon

×
×
 • Yeni Oluştur...