Jump to content

Ayı Aşağı Çekme Ritüeli (Drawing Down The Moon)


sirius

Önerilen Mesajlar

http://i0.peperonity.info/c/B971C4/759252/ssc3/home/096/wicca-world-art/drawing_down_the_moon.jpg_320_320_0_9223372036854775000_0_1_0.jpg

 

Bu tanrıça odaklı ritüelin bir çok yorumu vardır. Erkek veya kadın olun, size bilgi, yüksek sezgi ve psişik güç ve sevip sevilme yeteneği vermek için uygulanır. Bazı insanlar ayın, eski bir ay Tanrıçası şeklinde sembolize edildiğini görürler. En ünlü Ay Tanrıçası modern büyücüler için hala temel olan Romalı Ay, Av ve Bereket Tanrıçası Diana’dır. Yunanlı emsali Artemis gibi ona da ayın bakire yönü olarak ibadet edilse de, zamanda dolunayı da temsil eder oldu.

 

Bazen modern büyücülüğün Üçlü Ay Tanrıçaları klasik Tanrıçalarla temsil edilir: Diana (Yunanlı Artemis), Selene ve Hekate (bakire, anne ve bilge kadın veya kocakarı)

 

Mısır Tanrıçası İsis, hem Ay Tanrıçası hemde Güneş’in annesiydi. Ama siz güç kaynağı, gümüş rengi ayın ışığına uyum sağlamayı tercih edebilirsiniz.

 

Aşağıdaki ritüel sizin iç enerjileriniz ve dört elementin enerjileri ile ayın enerjisi arasında bir köprü kurmaya yoğunlaşmaktadır. Bu ritüel ile uzun süreçte sezgilerinizde artış ve dört element enerjisini daha iyi çağırma meydana gelmeye başlayacaktır. Uygulamak için dolunaylı geceleri seçin ve dolunayın ışığı altında ritüelinizi gerçekleştirin;

 

Karanlık basıp ay gökte parlayana dek bekleyin. Hava yeterince sıcaksa, dairenizi dışarıda, rahatsız edilmeyeceğiniz, sakin bir yerde söğüt ağacından değnek, kara saplı bıçak veya kristalinizle düzenleyebilirsiniz.

 

Eğer halkayı hayal ediyorsanız, gökten yayılan ve siz kristalinizle havada bir daire çizerken, yavaşça, sizi baştan ayağa kuşatan bir altın ip oluşturduğunu gözünüzde canlandırın. Bir-iki güvendiğiniz kız veya erkek arkadaşınızı da davet edebilirsiniz. Cinsiyet önemli değildir, çünkü hem erkekler hem de kadınlar aynı kadınsı sezgi gücünü çekebilirler.

 

Dairenin kuzey, doğu, güney ve batı noktalarını belirleyin. Tuz ve potpuri serperek toprak ve kuzey; bir tütsü çubuğu veya yağla (mür, yasemin veya sandal ağacı) hava ve doğu; ayın rengi olan gümüş rengi bir mumla ateş ve güney (kendi notum: morda kullanabilirsiniz). Son olarak da içine gül veya lavanta konmuş, su da su elementi için batıya serpilmelidir

 

Her çeyrek daireye en az bir tane uygun ritüel malzemesi olsun: Toprak için beş köşeli yıldız veya zil; Hava için bir bıçak; Güneyde ay için mümkünse söğüt ağacından yapılmış bir değnek; Batıda bir tas, kase veya derin tabak. Eğer uygun malzemeniz yoksa yine de bir şeyler uydurabilirsiniz; Toprak için demirden yapılmış bir nesne; Doğu için paslanmaz çelikten yapılmış bir şey; Güney için pirinçten bir nesne; Batı içinde bakır. (kendi notum: bu eşyalar büyü ve ritüeller dışında kullanılmamış eşyalar olmalı. Bunlar sizin ritüel araçlarınız olacak bu yüzden ritüel dışında kullanmayın.)

 

Saat yönünde dairenin etrafında dönerken her birini sırasıyla elinize alın ve eski kayalardaki ve uzun ağaçlardaki toprak enerjisini; tepeleri karlı dağların, esen rüzgarla karışmasını, hızla geçen bulutları ve gök gürültüsünü hayal edin. Onlara çakan şimşeğin parlaklığını, ormandaki ateşin hararetini, çağlayan şelaleleri, kıyıya vuran güçlü dalgaları, girdapları ve hızla akan nehirleri ekleyin.

 

Dilerseniz istediğiniz gibi birkaç sözde ekleyerek (spell) daireyi tamamladığınız zaman, dokuz tane gümüş rengi mumu daire şeklinde yerleştirip yakın ve ortaya da küçük ay taşları koyun.

 

Mum ışığını araya koyarak aya bakın ve ayın gittikçe büyüyüp yakınlaştığını görün, ta ki onun bir parçası haline gelinceye, birlikte yekpare oluncaya kadar. Siz ay olun ve onun psişik gücünü, gizemli bilgisini ve sezgisini emin.

 

Sonra yavaşça gümüş ışığın geri çekildiğini ve ayın, uzaklaşıp önceki pozisyonu aldığını görün.

 

Mumları, kuzeybatıdakinden başlayıp kuzeydekine doğru birer birer söndürün. (Kesinlikle nefesle değil el ile söndürün) Gümüş ışığın sevdiklerinizin ve en çok ihtiyaç duyanların etrafında parıldadığını görün. Kendi ihtiyaçlarınızı da unutmayın.

 

Son olarak en kuzeybatıdan başlayarak dairenizi bozun. Tebeşirle çizilmişse, silin veya parıldayan altın koruyucu ipin kendi içine kıvrıldığını ve kozmosta kaybolduğunu görün

 

Cassandra Eason

10 adımda psişik Gücünüz

 

Not (sirius): Arkadaşlar bu gerçek ayı aşağı çekme ritüeli değildir. Gerçek ritüeli ancak bir coven'da baş rahibe gerçekleştirebilir ve ritüelin tüm detayıyla ilgili bilgiler maalesef elimizde yok. (En azından ben daha ulaşamadım). Bunun nedeni geleneksel ve antik ritüelin, ancak covenlerda başrahibeya öğretilmesidir. Bu yüzden internette yansıtılan ritüellerin çoğu geleneksel ritüeller değildir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...