Jump to content

İksir Yapımı Örneği: Ay Parfümü (Sezgiler ve psişik-büyüsel güçler için Ay iksiri)


sirius

Önerilen Mesajlar

AY PARFÜMÜ (AY İKSİRİ) YAPIMI

Öncelikle İksir yapımı dersinin devamı niteliğinde bir başlıktır. Burada adım adım ay parfümü yapımı üzerinden iksirin nasıl yapıldığını aktaracağım. Öncelikle genel bilgi için;

 

http://www.gnoxis.com/ileri-seviye-cadilik-dersleri-1-iksir-yapimi-43643.html

 

Bu formül çok eski ve çok güçlü bir formüldür. Burada günümüze formül bir hayli eksik geldiği için, formülü tamamladım. Bu iksir, parfüm şeklinde kullanılan bir iksidir. Ayın enerjisiyle bağlantılıdır ve ayla ilgili her tür etkiyi sağlar. Ayın enerjisi, büyüyle, sezgilerle, psişik güçlerle bağlantılıdır. Ay aurayı besleyerek, bu enerjileri yükseltir. Haliyle bu parfümü sıktığınızda bu sizin enerjinizi yükselterek hem ruhsal potansiyelinizi arttıracaktır.

 

Gerekli Bileşenler:

 

Bitkiler;

Yasemin çiçeği (taze)

Karahindiba

Kadife çiçeği

Su teresi

Manolya (taze)

yılan kökü (çıyancık ya da kurt pençesi)

Yıldız anason

civanperçemi

Gündüz sefası (taze)

Zambak (taze)

Gözlükotu

Pelin otu

Sandal ağacı

Mürrü Safi

Kedi otu kökü

Söğüt ağacı

(Bu bitkileri olabildiğince taze bulmaya çalışın. Bulamazsanız dediklerimi taze bulmanız yeter)

 

Yağlar;

Paçuli yağı

Yasemin yağı

Melisa yağı

Lavanta yağı

Menekşe yağı

Okaliptus yağı

 

Materyaller;

Siyah kedi tüyü

Adet kanı

Dolunay suyu

Ay taşı

Mıknatıs taşı

Kırmızı, beyaz, siyah mum ve iki adet gümüş rengi mum.

Tabi ki kazan ve athame

 

Temel Sıvı;

Alkol

Doğal Kaynak suyu

 

İksirin Yapılacağı Zaman: Dolunay veya Ay büyürken

 

(Bu büyüde verdiğim spelleri değiştirebilirsiniz.)

 

Bu iksir görüldüğü gibi bol malzemeli bir iksirdir. Birkaç kademeden oluşur. Önce suyla ilk iksirimizi oluşturacağız, sonra yağlarla alkolu karaıştırarak ikinci iksirimizi oluşturacağız. En son olarak su ile alkol-yağ karışımını karıştırarak tamamlayacağız.

 

1. SU

 

Kazanımızın çevresine beyaz, kırmızı ve siyah mumları sırayla üçgen şekilde dizelim (eğer kazanın çevresine dizemiyorsanız önüne veya arkasına, neresi müsaitse oraya dizin) Bu renkler ayın ve tanrıçanın üç formudur. Beyaz, ,bakire tanrıça (yeniay), kırmızı, anne tanrıça (dolunay), siyah ise bilge kocakarı tanrıça (karanlık ay)ı temsil eder. Gri mumları sol ve sağa tarafa koyun. Eğer gri mum bulamazsanız sorun değil. Gri mumu koymanızın sebebi ayın gümüş enerjisine daha rahat odaklanmanızdır.

 

Mumları dizdikten sonra,doğal kaynak suyuna, bir gece beklettiğimiz dolunay suyundan koyuyorsunuz. (isterseniz direk kaynak suyunu dolunayda bekletebilirsiniz. Dolunay altında bekletirken suyun içine ay taşı ve kuvars kristali atmayı unutmayın.)

SU KUTSAMA

 

Kazanımıza suyu dolduruyoruz ve bu sırada içimizden geldiği gibi bir spell söylüyoruz. Misal şu tarz olabilir;

 

Aqua vitae, Aqua Magica, Agua Luna

Ey su, taşı ayın sihrini kazana

Ey su, dönüştür ayın sihrini yaşama

Ey su, dönüştür yaşam suyunu aya

Topla ayın tesirlerini kazanda

Getir sihirli unsurları bir araya

Mükemmel harmoniyi yarat ruhunda

 

 

Ardından suyun içine ay taşı ve mıknatıs taşını koyun.

Eğer bir kazana herhangi bir kristal konulacaksa, bu ilk başta konur. Böylelikle hem ani sıcağa atılan taşın kırılması önlenir hem de taşların manyetik ve psişik güçlerinin tesiri eklenen bileşiklere geçerek, iksirin etkisini arttırır. Genel olarak her tür doğal taş ve kristal kullanılabilir. Bunun dışında mıknatıslar da kullanım alanı dahilindedir.

 

Şimdi athamenizi havaya kaldırın ve ayın gümüş renkli parlak enerjisini athamenize toplayın. Athamenizin ayın gümüş parıltılı enerjisiyle parladığını görün. Bu lunar enerjidir. Şimdi athamenizi suya daldırın ve bütün enerjiyi suya boşaltın, bu noktada çağırım pentagramını çizin. Ayı görüyorsanız işiniz kolay, görmüyorsanız imajine edeceksiniz.

BİTKİLERİ KUTSAMA VE EKLEME

 

Suyu kutsayıp, ayın enerjisiyle yükledikten sonra sıra geldi bitkileri koymaya. Ocağı kısık ateşte yakın. Ve yavaş yavaş her bir maddeyi önce elinize alıp kutsayarak kazana atın.

 

Mesela; yasemin bitkisi direk ayın bitkisidir ve gecenin sırlarıyla özdeşleştirilir. Yasemin bitkisini elinize alın ve şunları fısıldayın;

 

Ey gecenin sırlarını barındıran yasemin

Fısılda sırlarını kutsal suya

Aktar ayın enerjisini kazana

 

Ardından athameniz ile pentagram çizerek kutsayın.

 

Bu şekilde küçük birer dua olsada önemli değil. Önemli olan o an odaklanıp yaseminin içinden yoğun bir enerjiyi çıkarmaktır. Eğer uzun süren pratikler yaptıysanız, her bitkinin bu kutsamalar ve dualarla aurasından dışarıya yoğun renkli enerjiler taştığını görürsünüz. Mesela kimisi yoğun mavi bir enerji aktarır, kimisi morumsu… Tuhaftır ki genelde (her zaman değil) bitkinin kendi fiziksel rengiyle bağlantılıdır. Mesela lavanta bitkisine odaklanıp ruhsal enerjiyi arttırmasını istediğinizde, kendi rengine yakın güzel bir mor enerji açığa çıkar.

 

Eğer bitkilerin anlamını bilmiyorsanız zaten bu bitkilerin hepsi ayla ve sezgisel-büyüsel ve ruhsal güçlerle bağlantılıdır. Ayın tesirlerini taşır. Öyleyse bilmediğinizde şöyle genel bir dua okuyabilirsiniz;

 

Ey kutsal bitki;

Sesleniyorum sana Tanrıçanın Adıyla

Kutsuyorum seni kadim ayla

Kaynatıyorum ruhsallık için bu iksiri

Çıkar içinde ki bilgeliği

 

Şimdi kazana koyma sırası şu şekildedir; Önce temel bitkiler sonra etkiyi güçlendirici majikal bitkiler (bunlar genelde az konur ama çok güçlüdür) ve en son materyaller. Bu sıraya göre önce şunları koyun;

 

Yasemin çiçeği, Karahindiba, Kadife çiçeği, Su teresi, Manolya, yılan kökü ,Yıldız anason, civanperçemi, Gündüz sefası, Zambak, Gözlükotu, Pelin otu

 

Bunları ekledikten sonra yavaşça şu bileşenleri ekleyin;

Sandal ağacı, Mürrü Safi, Kedi otu kökü, Söğüt ağacı

 

KİLİT BİLEŞİMLER

 

iksirlerde her daim kilit bileşikler mevcuttur. Bunlar iksirin özünü oluştururlar. Sİmyada kullanılan civa, alkol, adamotu gibi… Kilit unsurlar, yükselmiş enerjiyi kutsar ve tabiri caizse iksirin kapılarını açar. Bizim iksirimizde bunlar; sandal ağacı, mür, kediotu kökü, söğüt ağacı ve Siyah kedi tüyü ile Adet kanıdır. Bunlar genel bileşimlerdir ve birçok iksirde geçerler.

 

Sandal ağacı özellikle bunlar içinde en önemlilerinden biridir. Hemen hemen bütün büyüsel –psişik güç arttırıcı ya da sezgisel amaçlar için yapılan tütsülerde, iksirlerde kullanılır. En çok derin meditasyon ve ritüeller için tütsüsü kullanılır. Ayın enerjisiyle bağlantılıdır ve elementi sudur. Hindistandan getirtilir. (Aktarlarda satılıyor) Kendine has ilginç bir kokusu vardır. Şahsen benim çok hoşuma gider =) İnvokasyon, evokasyon çalışmaları için, psişik-ruhsal güçleri uyandırmak için veya arttırmak için kullanılır. Bazı formüllerde direk sandal ağacına dileğinzi yazar ve özel dualarla yakarsanız. Bu açıdan ay iksiri için olmazsa olmazdır. Bunun bilincinde olarak iksire sandal ağacını atın.

 

Mürde aynı şekilde sandal ağacı kadar önemli bir bileşimdir. Enerji kapılarını açmak için, Spiritüel enerjiyi yükseltmek için ve birçok meditasyonda kullanılır. Pahalı ve hoş kokulu bir maddedir. Eğer iksirinizin kokusunun güzel olmasını istiyorsanız bu pahalı bileşenden bolca koyabilirsiniz =)

 

Söğüt ağacı, ayın ruhlarıyla iletişim için kullanılır, ayın ağaçlarından biridir. Mümkünse kabuğu, mümkün değilse yaprağını kullanabilirsiniz. Kediotu kökü, çok ilginç ve yoğun bir kokusu olan bitkidir. Asıl uyku büyülerinde kullanılır. Uyku çaylarında ve rüya keselerinde kullanılarak rüyaları güçlendirir. Bunun asıl nedeni uyum yaratması ve sezgisel bir enerji artışı sağlamasıdır.

 

Siyah kedi tüyü, bir çok büyüde ve iksirde rahatça denk gelebilirsiniz. Kediler, çok boyutlu varlıklardır ve hayvanlar içerisinde çok özel konumdadılar. Bunun temel sebebi birçok boyutu yolculuk edebilen ve boyutlar arası bir kanal özelliği taşımalarıdır. Özellikle bu kediler siyah olduklarında daha da önem arz eder. Çünkü siyahın enerjiyi çekme özelliği vardır (bütün renkleri absorbe eder) haliyle siyah kedi, farklı boyutun enerjilerin bünyesinde barındırabilir. Bu yüzden cadılar tarafından tarih boyunca çok sevilmişler. Bunun tersine bir çok insanda kedilerin bu gizemli ve karanlık yönleri nedeniyle, onlardan haz etmez. Aynı zamanda kediler ayın enerjisiyle de bağlıdırlar çünkü kedi tanrıçalar aynı zamanda ay tanrıçalarıdır.

 

Esasında bu iksirin kadim formüllerinde siyah kedi tüyü değil siyah kedi kanı olarak geçer. Daha doğrusu bir çok eski kadim formül için bu siyah kedi kanıdır. Kanın yaşam enerjisiyle, siyah kedinin büyüsel enerjisi birleştiğinde ortaya çok güçlü bir materyal çıkar. Ama modern zamanda bu pek hoş karşılanmadığı ve elde edilmesi zor olduğu için formüllerde siyah kedi tüyüde kullanılabilir. (Burada yanlış anlaşılmasın, eski cadılarn hiçbiri kedi öldürmezdi, tam tersine kedilere çok büyük saygı duyarlardı. Kedilerden bir damla kan almak bile yeterlidir.)

 

Adet kanıda bu iksirin bir diğer kilit bileşenidir. Nedeni ise bayanların ayın enerjisiyle bağdaştırılmasıdır. Bayanların her ay girdikleri menstrüasyon döngüsü çok kadim bir hediyedir. Bu bayanlara verilmiş büyük bir hediyedir çünkü bu “yaşam verme gücü” demektir. Ayın sürekli döngüsel bir süreçte olması gibi, bayanlarda sürekli döngüsel bir süreçtedir. Bu yüzden dişil varlıklar ayın dişil enerjisiyle özdeşir. Adet kanında, kullanılmamış yumurtalar vardır ve bu da yaşamın gücünü içinde barındırır Kan ise yaşamın enerjisidir. Böylece adet kanı tam olarak yaşamın sihrini taşır. Eski kadim uygarlıklarda ve aborjinlerde adet kanından yapılan özel iksirler ve formüllerle, çok büyük şifalar verilebilmekteydi. Ölüme dahi yaşam verecek kadar güçlü formüllerdi bunlar. İşte bu aylık dönemin ayın enerjisini taşıması ve yaşamla bağlantılı olması nedeniyle adet kanı kullanılmaktadır. Yine eski geleneklere baktığımızda adet kanı dışında, üç bayandan kan eklendiğini görüyoruz; bakire bir bayanın kanı, anne olmuş bir kadının kanı ve menopoz dönemini geçirmiş yaşlı bir bayanın kanı. Yine bu eski gelenek, adet kanı ile daha modernleştirilmiştir.

 

Bu noktada bunları kutsamak için ben genel bir spell kullanıyorum. Daha sonra içimden gelen eklemeleri ezberlemeksizin yapıyorum. Bu iksir yapımı adeta bir sanat gibidir. O ruh haline bir kere girdiğinizde, zaten kelimeler ruhunuzdan dökülmeye başlar. Bir resim yapmak gibi bitkilerin,materyallerin enerjisiyle oynar ve bunlardan oluşturmak istediğiniz iksiri meydana getirirsiniz. O yüzden ben hazır bir spell kullansam bile o an içimden gelenleri dökerim.

Genel olarak kullandığım spell şu şekilde;

 

..(Bitkinin adı)... ruhu duy sesimi

Çıkar içinde ki sihirsel enerjiyi

Ayın sihri için yapıyorum bu iksiri

Çıkar özünde ki bilgeliği

UYUMU YARATMA VE AY ANNENİN KUTSAMASI

 

Burada bileşenleri detaylıca anlattım bu bilgilere ulaşmak zor değil. Bileşenleri detaylıca araştırarak bu kadim parfümsel iksiri yapabilirsiniz.

 

Her bir bileşeni koyduktan sonra saat yönünde athameniz ile döndürmeyi unutmayın bu sırada Aqua vitae, Aqua Magica, Agua Luna sözlerini sürekli tekrarlayın.

 

İksir kaynamaya başladığında athamenizi havaya kaldırın ve ay tanrıçalarına, ay ruhlarına seslenerek yine ayın gümüş pırıltılı enerjisini athameye çekin. (burada kolunuzda çok büyük bir ağırlık hissedebilirsiniz, kolunuzu indirmeyin. Bu enerjinin yoğunluğundan kaynaklanmaktadır) Ardından yeteri kadar ayın lunar enerjisini çektiğinizde bunu kazana daldırın ve athamenin tüm lunar enerjisini suya aktarın. Şimdi kazanda ki farklı enerjilerin birleşerek gümüşü bir enerjiye dönüştüğünü imgeleyin. Bu süreçte kazandaki tüm bitkiler-bileşenler büyük bir harmoniye giriyorlar ve özleri birleşerek tek sihirsel güce, ayın sihrine dönüşüyorlar. Bunu imgelerken içinizden de şu Latince duayı okuyun;

 

O Mater Luna, Regina noctis, adiuva me nunc!

Benedic Aqua Luna

 

(Ay anne, karanlığın kraliçesi, bana yardım et!

Ay suyunu kutsa)

 

Ardından iksirinizin kapağını kapatın ve demlenmeye bırakın. Son kez pentegram çizerek, iksirinizi bğalayarak tamamalayın.

 

2.ALKOL -YAĞ

 

Şimdi orada demlenirken ve soğurken, sizde öte taraftan yağlarınızı alın. Tek tek pentagram ile kutsayarak, eşit ölçülelerde ve bolca karıştırın. Eğer varsa karışıma çok az “kutsama yağınız” dan koyabilirsiniz.

 

Bu karışımı satın aldığınız etil alkole boşaltın. Etil alkolü birkaç kere çalkalayın, ardından balkona veya ayı görebileceğiniz bir yere çıkıp, athameniz ile yeniden ayın gümüş enerjisini çekin ve alkole aktarın.

 

Alkolün, alkol oranın olabildiğince yüksek olmasına dikkat edin. 70 derecelik veya 90 derecelik alkoller satılıyor. (Etil alkol şeklinde alın, eczanelerde bulabilirsiniz.) Zaten suyla sulandıracağımız ve bir çeşit parfüm yapacağımız için 90 derecelik almanızı tavsiye ederim.

 

3.AY PARFÜMÜ

 

İksiriniz soğuduğunda, süzün (tülbentle, olabildiğince delikleri küçük olsun) ve alkole bu suyunuzdan koyun.

 

Burada önemli nokta kullandığınız alkol, sudan daha çok olmalı. Haliyle lütfen iksiri çok fazla suda yapmayın. Mümkünse en fazla 1 ya da 2 bardak suda yapın, ona göre bitkileri az katın. Yığın yığın yapmanın anlamı yok. İhtiyacınızı karşılayın yeter…

 

Süzüntüden ay taşını alın ve bunu etil alkolün bulunduğu şişeye koyun. Geri kalan süzüntüyü gümüş-gri renkli bir keseye koyarak en yakın zamanda denize atın.

 

Suyunuzu ve ay taşınızı da alkole koyduktan sonra üzerine athamenizle ayın kutsaması sembolünü çizin (Sonda verdim) ve ay enerjisini yeniden athame ile aydan çekerek odaklayın. Ve 1 ay bir köşede bırakın. Koyacağınız kabın kapağının metal olmamasına özen gösterin. Metalse plastik torbayla sarın. 1 ayın sonunda dolunay gecesi, iksirinizi çıkarın. Ve üç dolunay gecesi (dolunay üç gün sürer ve sadece geceleri) dolunay ışığında bekletin Güzel bir parfüm şişesinin üzerine ayın kutsaması sembolünü çizerek (herhanbir bir boya ile) şişenin içerisine ay taşını koyun. İsterseniz şişenin etrafına üçlü ay sembolü veya istediğiniz ayla bağlantılı tanrıçaların sembollerini çizebilirsiniz. Şişenin etrafını istediğiniz gibi süsleyin.

 

Artık ay parfümünüz hazır. Parfüm şişesi küçük gelirse, geri kalan karışımı sıkıca kapatıp bir köşeye koyun, şişe bittikce buradan yine doldurabilirsiniz. (Parfüm şişelerini izmirde olanlar kemeraltından bulabilir)

 

Bu parfüm şişesini o gece dolunaya bırakın ve dolunayın enerjisiyle O Mater Luna, Regina noctis, adiuva me nunc! Benedic Aqua Luna” duasıyla kutsayın. Her ay dolunay gecesi dışarı çıkartıp, ay ışığı altında bekletmeyi unutmayın.

 

Bazı modern cadılar iksirlerine çeşitli renklendiriciler atarak işlevine uygun renklerde iksir oluşturmaktadırlar. Bu tabi ki mantıklıdır çünkü rengin enerjisinden faydalanmak önemliidr. Ama eğer iksirleri doğru şekilde yaparsanız yani doğru bitkileri ve karışımları kullanırsanız, oluşan iksirinizin rengi amacına uygun olmaktadır. Yaptığım iksirlerin hepsinde, rengin amacıma uygun olduğunu gözlemledim. Haliyle o yüzden renklendirme gereği hiç duymadım. Yine de isterseniz, renklendirebilirsiniz.

 

Öte taraftan genelde şişenin siyah olmasında fayda vardır. Eğer şişeniz siyah değilse, siyah ipek bir bezle güzel ve nazikce sarın. Güneş görmeyen ve serin bir yerde saklayın.

 

SONUÇ

 

Biraz uzun olduğunun farkındayım ama özellikle işin püf noktalarını aktarmaya çalıştım. Muhakkak unuttuğum kısımlar olmuşlardır ve bu kısımları deneyimli arkadaşlar tamamlayacaktır. Ayrıca sorularınız veya anlaşılmayan noktalar varsa sorabilirsiniz.

 

Eğer temel cadılk derslerini adım adım devam ettiyseniz ve bir cadılık yoluna baş koymuşsanız,(athameniz, altarınız, kazanınız tamsa) bu anlattığım adımları bir bir takip ederek başarılı bir iksir yapabilirsiniz. Unutmayın daha önceden de söylediğim gibi, birinin elinde herhangi bir karışım alelade bir sıvıyken, bir cadının elinde iksire dönüşür. Bunun nedeni onu koy bunu koy değildir. Bunun nedeni, cadıların, doğanın, ayın, güneşin ve kendi ruhunun güçleriyle doğru harmoniyi yakalamasıdır. Var olanın özüne ve ruhuna ulaşabilmesi ve bu ruha tesir edebilmesidir. Doğayla iletişiminin güçlü olmasıdır. Bu yüzden bunu bir zanaat hatta iksir yapımını sanat olarak görün. İçgüdülerinizi takip edin, düzenleyin ve araştırın. Zihninizi ay annenin çılgın zihnine bırakın. Bırakın ki, o sizi ayın enerjisiyle büyülü bir atmosfere çeksin ve bu atmosferde efsunlu bir dansa sizi davet etsin. Böylece bu kutsal danstan, ayın enerjisini taşıyan bir iksir meydana gelsin...

 

sirius

 

Şişeye çizeceğiniz ayın kutsaması sembolü;

sblessings.jpg

sirius tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

adet kanı mı ııyyyyy :D erkek cadılar için biraz zor olucak bunu bulmak :) çok güzel bir iksir tarifi teşekkürler.pekii buna başlarken ayın konumu önemli mi?

 

ay büyürken ve asıl iksir yapımının dolunay olması tercih edilir =) maalesef erkek cadılar için zor ama etrafınızda bayan cadılar varsa imkansız değil =)) en azından bakire kanı değil demi, onu bulmak daha zor. Bulsan dahi almak zor. =D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Simya iksirlerini de bekleriz Sirius.Özellikle ölüsüzlük gibi olmasa da ona benzer etkiler oluşturanları.Bu arada iksirler simyaya mı girer büyüye mi diyeceğim ama aslında birçok büyü işlemi aslen birer simya formulü, amaç yönünden büyüye giriyor, çalışma yönünden simyaya sanırsam...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Simya iksirlerini de bekleriz Sirius.Özellikle ölüsüzlük gibi olmasa da ona benzer etkiler oluşturanları.Bu arada iksirler simyaya mı girer büyüye mi diyeceğim ama aslında birçok büyü işlemi aslen birer simya formulü, amaç yönünden büyüye giriyor, çalışma yönünden simyaya sanırsam...

 

simya iksirleri var lakin onlar daha uğraştırıcı. Mineralleri saflaştırma, damıtma veya ekstraksiyon işlemleri gerekebiliyor. DAmıtma düzenekleri, yüksek dereceli kül fırınları veya bazı özel madenler gerekibiliyor. Misal yapılan bir bileişimi damıtarak öz enerjisini çıkarman gerekiyor. Alkolle muamele edip yüksek dereceli fırınlarda özel taşlar (Saf mineralden oluşan kül aslında) oluştrman gerekiyor. Kısacası ciddi bir labaratuar ihtiyacın var. Cadılıkta ise simyasal iksirler dediğn gibi büyü amaçlı. Gördüğün gibi çok daha "doğa tabanlı". İhtiyacın olan kazan, athame ve büyün. Cadılıkta büyüye veya ruhsal gelişime ulaşmak için bir araç. Öz simyada ise simya ruhu arındırmanın bir yolu. Amaç ile yol arasında çok büyük farlılıklar var.

sirius tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bakire kanı yok. adet kanı yeterli. Eski formüllerin bazılarında üç farklı dönemdeki kadından (bakire, anne, menopoz dönemine girmiş yaşta olan bir yaşlı kadın) istenir. Ama genel olarak onun yerine sadece adet kanıda kullanılabilir, sorun değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de bir soru soracaktım ama konu çok eski olduğu için tekrar gündeme getirmek istemedim, hazır gelmişken sorayım bari :) Kapağının Metal olmamasına dikkat edin demiştiniz ama parfüm şişelerinin hepsinde metal var. Üzerimize sıkarken iksir metale temas ederken enerjisini kaybeder mi? Bir de kendi yazdığım aşk iksirine bakıp yanlış ve eksiklerini bildirir misiniz :)http://www.gnoxis.com/şk-iksiri-58370.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...