Jump to content

"21 Mayıs'ta Tanrı yeryüzüne inecek"


angelofdeath

Önerilen Mesajlar

Rusya’daki Kirov, Novosibirksk, Karsnoyarsk, Omsk ve Saransk başta olmak üzere birçok şehirdeki sokaklara hatta başkent Moskova sokaklarına dahi "21 Mayıs 2011 tarihinde Tanrı yeryüzüne gelecek. İncil’de böyle yazıyor" şeklindeki afiş billboardlara asılmaya başlandı.

 

Rus Komsomolskaya Pravda gazetesinde yer alan haberde, 21 Mayıs’ta Kıyamet’in kopacağı şeklindeki sözlerin 89 yaşındaki Amerikalı Papaz Harold Camping’e ait olduğu ve buna istinaden Rusya’da da, Amerika’da olduğu gibi 21 Mayıs’ta Kıyamet’in kopacağı iddialarının ortaya atılmasına ve sokaklardaki billboardlara dahi yansımasına sebep olduğu belirtildi.

 

Afiş siparişi adresinin Amerika’da bulunan "Aile Radyosu" adlı bir oluşumun olduğu ve Moskova üzerinden verildiği iddia edilirken, bu afişler halk tarafından tepki almaya başladı. Sibirya’nın Krasnoyarsk şehrinde, Kıyamet’in 21 Mayıs’ta kopacağı haberi gündeme otururken, insanların her yerde bu konuyu konuştukları belirtildi. Krasnoyarsk Belediyesi ise şehirdeki birçok yerde beliren bu ilginç afişler için inceleme başlattı.

 

Haberde Camping’e göre, Kıyamet’in 21 Mayıs Cumartesi günü Moskova saatiyle sabah 06:00’da kopacağı, Kıyamet’in kopmaması kehanetin gerçekleşmemesi ve yeryüzünde hayatın devam etmesi durumunda Harold Camping geri çekileceği ve İncil’i daha iyi anlamak için çalışmalara başlayacağı belirtildi. Gazete, Camping’in daha önce de buna benzer bir açıklamayı 6 Eylül 1994 tarihinde yaptığı, hadisenin gerçekleşmemesinin ardından ise ortadan kaybolduğuna dikkat çekerek, Camping 48 dilde program hazırlattığı, Güney Afrika, Rusya ve Türkiye gibi ülkelerde de radyosunun bulunduğuna vurgu yaptı.

 

Öte yandan Camping’in Kıyamet’in kopması ile ilgili tarihi kafasından ortaya atmadığı, İncil’deki şifreleri açarak ve Hz.İsa’nın çarmığa çekilmesinden sonraki 722 bin 500 günü hesaplayarak, matematiksel bir hesapla ulaştığı dile getiriliyor. Rusya’da insanların bir kısmı buna inanmaya ve endişe duymaya başlarken, bir kısmı ise bunun Harold Camping’e ait olan "Aile Radyosu"nun bir reklamı olduğunu düşünüyor.

 

Siyamend KAÇMAZ - MOSKOVA / DHA

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bunu yapanlar family radio isminde Hristiyan topluluk.dünyanın her yerine astılar afişleri Türkiye'de de afişler mevcut. Tanrının dünyaya gelmesinden kasıtları İsa nın dünyaya gelmesi. 21 mayısta İsa nın dünyaya geleceğini ve kıyamet surecin başlıcağını iddia ediyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 mayıs aynı zamanda rusların kafkasyayı işgal ettiği ve yerli halkı sürgün ettiği tarih gündem değiştirme gibi birşeyde olabilir.Sürekli benzer şeyler yapıyorlar.Kafkas halklarını büyük eziyetlerle sürdüklerini bütün dünya biliyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Japonya'daki o depremde bile kıyamet kopmadıysa Kütahya'da deprem oldu diye hiç kopmaz.

Elbette,biraz sonra kıyamet kopmayacağının garantisini kimse veremez.

Ama 21 mayısta kıyamet kopacakmış,kütahyadaki deprem bunun habercisiymiş demek hiç akıl kárı değil.

Şuanda bir bir sürü deprem,sel,fırtına,yıldırım çarpması ve volkanik aktivite oluyor.

Kütahyadaki deprem dünya için sinek ısırığı sadece.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu konu artık başka yanıtlara kapalıdır.
×
×
  • Yeni Oluştur...