Jump to content

İngiltere binlerce UFO belgesi yayımladı


Ashtar Sheran

Önerilen Mesajlar

Belgelerde; UFO'ların İngiliz ordusunca görülmesinden, Londra'da bir kişinin uzaylılarca kaçırıldığını belirtmesinden ve tanımlanamayan bir uçan nesnenin Lancester tipi bombardıman uçağına eşlik etmesinden söz ediliyor.

 

İngiltere'de bugün 9000'e yakın UFO belgesi kamuoyuna açıklandı.

 

Açıklanan belgeler arasında çok sayıda fotoğraf da var

 

İngiliz Ulusal Arşivleri'nin kullanıcılara sunduğu belgelerde; UFO'ların İngiliz ordusunca görülmesinden, Londra'da bir kişinin uzaylılarca kaçırıldığını belirtmesinden ve tanımlanamayan bir uçan nesnenin Lancester tipi bombardıman uçağına eşlik etmesinden söz ediliyor.

 

Belgelere bakılırsa tüm bu gelişmeler dünya çapında hükümetlerin ve istihbarat servislerinin en üst düzey birimlerinde tartışılmış.

 

Birleşmiş Milletler ve Amerikan Merkezi İstihbarat Örgütü (CIA)'ydeki tartışmaların yanı sıra, İngiltere de Lordlar Kamarası da 1979 yılında konuyu ele almış.

 

Bu, Lordlar Kamarası'nın bugüne dek bilinen tek UFO oturumu.

 

İngiltere'de o dönem, ekonomik kriz yaşanıyor, sendikaların ülke çapında greve gitmeye hazırlanıyordu.

Ülke de, Winter of Discontent (Hoşnutsuzluk Kışı) olarak bilinen dönemden geçiyordu.

 

 

11 Eylül saldırılarının düzenlendiği gün UFO haberi

 

Kamuoyuna açıklanan belgeler ayrıca, İngiliz hükümetinin 1977'de etkinliğini kullanıp, UFO'ların Birleşmiş Milletler'in bir birimince incelenmesini önlemeye çalıştığını gösteriyor.

 

Bu yöndeki çağrı Granada Cumhurbaşkanı Sir Eric Gairy'den gelmişti.

 

Sir Eric Gairy, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'a 1978'i, "UFO yılı" ilan etme çağrısında bulunmuştu.

 

Bugün açıklanan belgeler, 2001 yılının ilk yedi buçuk ayında, 15 UFO'nun İngiltere'ye yaklaşırken radarlarca tespit edildiğini gösteriyor.

 

İngiltere Savunma Bakanlığı'nın, radarlarla desteklenmese de, tek UFO haberi aldığı tarih ise 11 Eylül 2001.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haberi ilk duyduğumda siteye uğrayıp biraz bakmak istedim ama o kadar çok belge var ki işin içinden çıkamıyorsunuz bir süre sonra :) Bu işle yakından ilgili olanlar, takip edenler bize önemli dosyaları özetlese çok hoş olur gerçekten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

LONDRA - Daily Mail'in haberine göre, ortaya çıkan belgelerde, bütün batının soğuk savaşla ve Sovyetlerin nükleer füzeleriyle uğraştığı 1970'lerde İngiltere'nin gözü dünya dışı yaşamı aramak için gökyüzündeydi ve bu dönem UFO gözlemlerinin altın çağıydı.

 

İçişleri Bakanlığı 1979 Nisan'ında polis, itfaiye ve meclisin bir nükleer uydu düşmesi durumunda yapması gerekenleri belirten bir rehber yayınladı. Rehberde adı geçen 'nükleer uydu' aslında UFO yerine kullanılan bir koddu.

 

Rehberde kaza sonucu ortaya çıkabilecek radyasyon nedeniyle çok geniş bir alanın hatta ülkenin büyük bir bölümünün etkilenebileceğinden de bahsediliyor ve insanların radyasyon çöküntüsüne 90 metreden fazla yaklaşmaması gerektiği söyleniyor.

 

Kamuoyuna duyurulan 35 belge arasında o günlerde 'UFO ihbar hattı' kurulduğu da göze çarpıyor. 8500 sayfa UFO gözleminin yer aldığı dokümanlarda, dünyaya inen uzay gemileri, parlak ışıklar ve uzaylıların insan kaçırması gibi iddialar da yer alıyor.

http://media3.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/Sections-StoryLevel/Ya%C5%9Fam/GENEL/110303-ufobelge.standard.jpg


2004 yılına ait bu resim de UFO meraklılarının dünya dışı yaşama ispat olarak gösterdiği karelerden biri

İngiltere'nin en büyük UFO gizemi Aralık 1980'de yaşanıyor. Suffolk'taki bir ormanda Amerikan Hava Kuvvetleri parlak bir ışık doğduğunu ifade ediyor. O günlerde bu olayın üstü örtülmeye çalışılsa da kayıtlar bugüne kadar kalıyor.

 

 

http://media1.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/Sections-StoryLevel/Ya%C5%9Fam/GENEL/110303-ufobelge4.standard.jpg


Görüldüğü iddia edilen UFO'lara ait bir karakalem çizim

 

Aynı belgelerde 1,5 metre uzunluğundaki kıskaç gibi ellere sahip olan ve Amerikan aksanıyla konuşan yaşam formlarının görüldüğü de öne sürülüyor.

 

 

http://media.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/Sections-StoryLevel/Ya%C5%9Fam/GENEL/110303-ufobelge3.standard.jpg
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...