Jump to content

Erkeklerin Yaptığı 7 HATA! :)


ucakk

Önerilen Mesajlar

Erkeklerin uyarılana kadar yanlış olduğunu ya da karşındakini incittiğini bile fark etmedikleri hareketler vardır. İşte erkeklerin 7 klasik hatasına karşı bilinçlenme hareketiniz...

 

 

1) Telefonda kaba ve aceleci davranmak!

 

Erkekler kadınların aksine telefonun sadece bir iletişim aracı olduğunun farkındadırlar. Erkeklerin normalde bir telefon görüşmesinde kullanacakları kelimeler "Merhaba, nasılsın, kaçta buluşacağız ve görüşürüz"den ibarettir. Ancak kadınlar iletişimi uzatma taraftan oldukları için erkeklerin görüşmeleri kısa kesmelerini kendilerine değer verilmediği şeklinde yorumlarlar. Bu noktada belki de erkeklere ufak bir uyarı olası bir anlaşmazlığı giderecektir.

 

2) Sürekli çözüm üretmek!

 

Kadınlar konuşmayı bir rahatlama yöntemi olarak görürler. Konuşmanın bir amacı bir sonucu olmasına gerek yoktur. Anlatacaklardır ve karşılarında oturan kişi fazla yorum yapmadan onları dinleyecektir. Kadınların ihtiyaç duyduğu karşılıklı muhabbet budur. Ancak erkekler kendilerine anlatılan sorun ya da benzer şeyleri sürekli çözme yarışı içindedirler. Doğaları gereği sorun çözmeye, çözüm bulmaya alışık oldukları için "sadece dinlemek" onlara çok yabancı bir kavramdır. Çözüm sunabildiği sürece kendini karşısındaki kadın için faydalı ve değerli hissetmeye meyillidirler. Bu nedenle ona sadece dinlenmeye ihtiyacı olduğunu söylemek her iki tarafı da rahatlatacaktır.

 

3) Kendi problemleriyle uğraşırken susmak!

 

İşte madalyonun öteki yüzü: Erkekler kadınların aksine kafalarındaki sorunları konuşarak değil susarak çözerler. Erkeklerin kadınlara nazaran sessizliğe çok daha fazla ihtiyaçları vardır. Kafalarında bir sorun olduğunda aynen kapalı kutuya dönüşürler. Kadınlar da kendi doğalarının tam tersi olan bu durumu kabullenmekte zorlanırlar. Erkeklere kadınların bu durumdan alınabilme ihtimalleri olduğu maalesef vahiyle inmemektedir. Bu yüzden bu gibi bir durumla karşılaşan kadının karşısındakine alındığını bildirmesi gerekmektedir. Sadece kafasındakilerden birazcık olsa bile bahsetmesini makul bir dille ve durumu anlatarak rica etmek gerekmektedir. Aksi takdirde o kapalı kutu hep kapalı kalır ve bununla karşılaşan kadınlar da ilgisizlik ya da sevgisizlikle karşı karşıya olduklarını sanırlar.

 

4) Kaybolduğunda yol sormamak!

 

İşte klasik bir kadın erkek tartışması sebebi! Arkadaşlarının yeni taşındıktan evi bulmaya çalışan arabalı bir çifti getirin gözünüzün önüne. Erkek kaybolduğunu ya da yolu şaşırdığını fark ettikçe sinirlenecek, hatta yanındaki kadını yanlış yol tarifi almakla suçlayacaktır. Eh, sonuç da hafif ya da büyük ölçekli bir tartışma olacaktır! Erkekler kaybolduklarını ya da diğer bir deyişle bir hata yaptıklarını fark edince bunu itiraf etmeyi gururlarına yediremezler. Karşısındaki erkeği ufak tefek hatalarına rağmen seveceğini gösteren bir kadın erkeğin bir marketin önünde durup yol sormasına, yani gideceği yere hem tartışmasız hem de zamanında varmasına yardımcı olacaktır.

 

5) Diğer kadınlara bakmak!

 

Evet, tüm erkekler diğer kadınlara bakar! Bunu kabullenmek gerekmektedir. Erkeklerin gözleri kadınlara oranla karşı cinsine daha duyarlıdır. Her ne kadar her erkek aynı olmasa ve işin içine karakter farklılıkları girse de, erkekler diğer kadınlara bakmaya (ve hatta zararsızca onları çıplak düşlemeye de) meyillidir. Bunun yanındaki kadını üzeceğini de fark edemeyebilirler; çünkü bir erkek başka kadınlara baktığının farkında bile olmayabilir. Kadın ise başka bir erkeğe bakacağı zaman bunu oldukça kapalı, kimsenin fark etmeyeceği biçimde yapabilir. Ama erkekler kesinlikle yaptığı şeyi fark ettirir. Bu yüzden sevgiliniz ya da eşinizden bu durum sizi incittiği için yapmamasını ya da en azından size belli etmemesini rica etmek akıllıca olacaktır.

 

6) Başkalarının yanında plan yapmak!

 

Erkekler bazı konularda kadınlardan daha unutkan ve daha az hassastır. Örneğin aileyle görüşme planı bir erkeğin aklından çok kolay biçimde çıkabilir. Yanında arkadaşları varken bu gibi daha önceden yapılan planları unutarak yeni planlar yapmak da erkeklerin farkında olmadıkları ancak kadınları rahatsız eden huylarından birisidir.

 

7) Gününün nasıl geçtiğini anlatmamak!

 

Bir erkeğe günü nasıl geçirdiği sorulduğunda alınacak yanıt, "Fena değil" den öteye pek geçmemektedir. Erkekler günleriyle ilgili rapor vermeyi, işinde olup bitenleri karşısındaki kadına anlatmayı pek gerekli bulmaz. Bu durumda kalan bir kadın çok kolaylıkla kendini dışlanmış hissedebilir. Bu yüzden erkeklere günleri ya da işleri ile ilgili tek kelimeyi biraz geçen (bir cümle bile olabilir) açıklamalar yapması söylenebilir..

 

:polling:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hepsine katılıyorum :rofl: Ayrıca bir madde de ben ekliyeyim.

 

Lütfen doğum günleriniz ve benzeri özel günleri bir ay önceden hatırlatın ki durduk yere tatsızlık yaşanmasın :D (Mesela ortak bir arkadaşınıza söylersiniz o hatırlatır :huh: ) Çünkü bir erkek bazen kendi doğum gününü bile unutabilmektedir. (istisnalar kaideyi bozmaz)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bayanların ve erkeklerin arasındaki o garip ilişki içersinde en önemli farklılıkda ; bayanların bize nazaran daha rahat yalan söyliyor olmaları bence...sanırım bu yaradanın onlara verdiği bir lutuf olsa gerek...ucakk arkadaşımın hoşgörüsüne sığınarak konuyla ilgili cemin bir gösterisinden video ekliyecem konuya :) gerçekden güzel anlatmış :) tabii bu arada konuya dahil olan bayan arkadaşlarımızın hıçmınada fazla uğramam umarım :)

 

http://www.dailymotion.com/video/xakxw5_cem-yylmaz-kadynlar-ve-erkekler-yal_fun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aranızda 3 tane kapalı kapı, çelik duvar yada ne bileyim zırhlı uçak gemisi falan bile olsa söylenmeye devam ediyor bu dişi cinsiyet, hatun varlık. Bizden daha mı derin nefes alıyorlar nedir konuştukları bitmek bilmiyor sonra da erkekler az konuştu oluyor. Eşcinsellerin nüfusu böyle artıyor işte.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aranızda 3 tane kapalı kapı, çelik duvar yada ne bileyim zırhlı uçak gemisi falan bile olsa söylenmeye devam ediyor bu dişi cinsiyet, hatun varlık. Bizden daha mı derin nefes alıyorlar nedir konuştukları bitmek bilmiyor sonra da erkekler az konuştu oluyor. Eşcinsellerin nüfusu böyle artıyor işte.

 

:rofl: :rofl: :rofl: Bak bu tespit de süper oldu. Kesinlikle katılıyorum :rofl:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...