Jump to content

Jüpiter bu hafta Dünya’ya en yakın mesafeden Geçecek(Çıplak Gözle Görünebilicek)


FearTheFutuRe

Önerilen Mesajlar

Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni Jüpiter, yarın Dünya'ya en yakın mesafeden geçecek ve çıplak gözle izlenebilecek.

 

http://media4.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/Sections-StoryLevel/NTV%20Bilim/Uzay/2010/eyl%C3%BCl/100920-jupiter.hlarge.jpg

Güneş Sistemi’mizin en büyük gezegeni Jüpiter, bu hafta Dünya’ya en yakın mesafeden geçecek. En son 1963’te gezegenimize bu denli yaklaşan Jüpiter'in, özellikle Salı gecesi çıplak gözle bile görülebileceği belirtildi.

 

Gün batımı saatlerinde doğu yönünde belirecek olan Jüpiter, gece yarısında tepede olacak. İzleyen iki gün Dünya, Jüpiter ile Güneş arasından geçecek ve bu sırada Jüpiter Ay’dan sonra gökyüzündeki en parlak cisim olacak.

 

Dünya’ya 592 milyon kilometre kadar yakınlaşacak olan Jüpiter, gün batımından itibaren dürbün ve teleskoplarla, hatta açık bir havada çıplak gözle görülebilecek. En son 1963’te bu kadar yakından geçen Jüpiter’in bundan sonraki ziyareti 2022’de.

 

Jüpiter her 12 yılda bir Dünya’nın yakınından geçiyor. Bu seferki geçişi özel kılan, Güneş Sistemi’nin bir başka üyesi olan Uranüs’ün de aynı günlerde Dünya’ya en yakın mesafeden geçiyor olması. Uranüs bu gece Dünya’ya 2.7 milyar kilometre uzakta olacak..

FearTheFutuRe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben marsı görmüştüm. evin terasından bakarken, ayın sol tarafında çok parlak bi ışık vardı. kutup yıldızı dedi kuzenim ama olay şu... kutup yıldızı kuzeyde olur die biliorum. bu batı yönündeydi... ben gördüğüme inanıorum. güseldi. parlaktı. başka da bişi yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Dünyaya Teslim Olan İnsanın Karakteristik Durumu

   Sorunu ortaya koymadan, sorunun çözülmesi çok zordur. Gelin şimdi sorunu maddeler halinde bir gözden geçirelim: 1.Duygularının  esiridir. 2.Kalıplar içinde sıkışıp kalmıştır. 3.Gurur-kibir içindedir. 4.Dünya ile özdeşleşmiştir. 5.Gerçek bilgiden uzak, sadece kulaktan dolma bazı dinsel bilgileri ve terkedemedikleri kendisine sürekli olarak engel olmaktadır. 6.Bireysellik içindedir. Dilinden "ben" sözcüğü düşmemektedir. 7.Aç gözlüdür. 8.İç güdüsel yaşar.

   , Yer: Witchcraft

  • Bu Soruyu Bilene Bir Hafta Boyunca Karma Verilecektir

   bir horoz, kıyıya yanaşmış olan gemiye çıkıyor. orda yumurtluyor, bi anda denizde dalga çıkıyor, o sırada yumurta denize düşüyor ve kırılıyor. burdaki 3 YANLIŞI bulursanız 1 hafta boyunca hergün karma vericem...     hadi kolay gelsin:)

   , Yer: Akıl Oyunları

  • Dünyaya gelirken ne olmak isterdiniz?

   Diyelim ki Dünyaya gelirken istediğiniz herşey olabilirsiniz ve istediğiniz zaman doğabilirsiniz,ne zaman ne olarak doğmak isterdiniz?   Saçmalamak serbest     İlk ben başlıyım; Büyünün yeni çıktığı zamanlarda Merlinin yardımcısı olup büyü tarihinde güçlü ilk büyücülerden olmak isterdim

   , Yer: Forum Oyunları

  • Yeniden Dünyaya Gelseniz Kimin Bedeninde Olmak İsterdiniz?

   olmayan şıklar için diğer i işaretleyin

   , Yer: Anketler

  • Aslına en yakın kalp üretildi

   İsrailli araştırmacılar, insan dokusu ve damarları kullanarak üç boyutlu yazıcıda bir kalp üretmeyi başardı. Dünyada bir ilk olan bu gelişme, organ nakli açısından çığır açabilecek bir gelişme olarak nitelendiriliyor. Tel Aviv Üniversitesi’nden bilim insanları bir hastaya ait hücreleri ve biyolojik materyali kullanarak üç boyutlu yazıcıda kalp üretti. Projeye başkanlık eden Profesör Tal Dvir, “Dünyada ilk kez bütün bir kalp hücreleri, kan damarları, odacıkları ve karıncıklarıyla birlikte bir b

   , Yer: Bilim & Teknoloji

×
×
 • Yeni Oluştur...