Jump to content

'Yok artık' dedirten dövmeler


Wasteland

Önerilen Mesajlar

Çılgınlığın sonu yok. Kendinize dövme ile farklılık yaratmaktan hoşlanıyorsanız ve cesaretiniz varsa bir de bu dövmeleri deneyin. En farklı siz olacaksınız...

 

 

 

1. Damak dövmesi

Yeni moda dövmelerin belki de en az rastlanan türü. Her dövmecinin yapabildiği bir şey değil. Fotoğraftaki dövme Brezilya'nın Sao Paulo kentinde yer alan Dövmeciler Sokağı'ndaki Franca tarafından yapılmış.

 

 

 

http://foto.ekolay.net/images/galeri2/galeri_17302/01.jpg

 

 

2. Göz küresi dövmesi

Bugüne kadar gördüğünüz bütün çılgın piercing ve dövmeleri unutun. Herhalde kendi kendinize verebileceğiniz en büyük acı budur. Göz küresinin içine yapılan bu dövme sizi bambaşka bir insan şekline sokuyor. Fotoğrafta görmüş olduğunuz David Boltjes, gözünün beyaz kısmına kırmızı dövme yaptırmış. Bu şekliyle zombiye dönen Boltjes'i örnek alan Kanadalı Pauly de göz akını maviye boyayarak belki de dünyanın en çılgın girişiminde bulunmuşlar. Kornea dövmesi diye de bilinen bu yeni tür dövme stili gün geçtikçe yaygınlaşıyor. İlk deneme bundan yaklaşık 2 bin yıl önce gerçekleştirilmiş. O dönemde göz bozuklukları için yapılıyormuş fakat günümüzde imaj çalışmasına dönüşmüş.

 

 

http://foto.ekolay.net/images/galeri2/galeri_17302/02.jpg

 

 

 

3. Dil dövmesi

Dile piercing yapıldığını duymuştuk ama dövmeyi herhalde ilk kez görüyoruz. Deneyenler çok acıdığını ifade ediyor. Islak bir bölge olduğu için acı daha fazla hissediliyor. Dilde olması kalıcılık anlamında hiçbir sorun teşkil etmiyor. Normal bir dövmenin ömrü ne ise dildekinin ömrü de aynı şekilde.

 

 

http://foto.ekolay.net/images/galeri2/galeri_17302/03.jpg

 

4. Diş dövmesi

ABD'de Steve Heward adlı bir dişçinin yarattığı diş dövme modası gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Bedeli 75 dolar ile 200 dolar arasında değişiyor

 

 

http://foto.ekolay.net/images/galeri2/galeri_17302/04.jpg

 

 

5. Florasan görünümlü dövme

Özel bir mürekkeple gerçekleştirilen bu dövme fosforlu bir görünüme sahip. UV mürekkebi denen bir mürekkeple yapılan bu dövme özellikle siyah ışıkta daha belirgin hale geliyor.

 

 

http://foto.ekolay.net/images/galeri2/galeri_17302/05.jpg

 

 

6. Domuz dövmesi

Genellikle insanların uyguladığı dövmeler artık hayvanlara da yapılıyor. Wim Delvoye isimli dövmeci 1990 yılından beri Çin'de özel bir çiftlikte domuzlara dövme yapıyor. Domuzlar üzerine ulusal bayrak veya tanınmış markaların dövmelerini yapıyor.

 

http://foto.ekolay.net/images/galeri2/galeri_17302/06.jpg

 

 

7. Kedi dövmesi

Başka bir hayvan dövmesi. 'Sphynx' olarak bilinen tüysüz Kanada kedisine yapılıyor. Sahibi bu kediye Tutankhamun dövmesi yaptırmış.

 

 

http://foto.ekolay.net/images/galeri2/galeri_17302/07.jpg

 

 

8. Dudak içi dövmesi

Alt dudağın iç kısmına yapılan bu dövme yapılırken oldukça acı veriyor.

 

 

http://foto.ekolay.net/images/galeri2/galeri_17302/08.jpg

 

 

9. Aksesuar dövme

Eğer sürekli gözlük alacak paranız yoksa tam size göre bir dövme. Göz çevresine uygulanan bu dövme gözünüzde sanki gözlük varmış hissi veriyor.

 

 

http://foto.ekolay.net/images/galeri2/galeri_17302/09.jpg

 

 

10. Saç dövmesi

Kelliğin en zeki çözümü. İngiltere'de ortaya çıkan bu dövme özel bir iğneyle gerçekleştiriliyor ve kafanızda sanki saç varmış gibi gösteriyor. Saçı çok az olanlarda da uygulanabiliyor. Fakat bu kişilerin saçlarını iyice kazıması gerekiyor.

 

 

http://foto.ekolay.net/images/galeri2/galeri_17302/10.jpg

 

 

Derleme

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

florasan dövme geçici olsa süper olurdu... ayrıca hayvanlara yapılan dövmeye karşıyım. sonuçta nasıl acı çektiklerini bilemeyiz. kendi kafamıza göre böyle bir şey yaptırmak adice olur. konuşamıyorlar ve insanlar gibi değiller diye onlar hakkında kötü şekilde söz hakkına sahip olduğumuzu göstermez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hayvanlara dövme mi? iyicene saçmalamışlar artık! hayvanlara işkence yapmaktan farksız! kendi vücudunun tamamını dövme ve piercin yap ama sanane hayvanının vücudundan ya?

 

bunun diçinda dudak içi dövmeyi daha önce bir dizi yada bir filmde görmüştüm. tam net hatırlamıyorum ama bir hapisanenin mahkumlarına yapıyorlardı o dövmeyi =)

 

en çok hagilerini sevdiğime gelecek olursak neon,göz,dil,dudak içi ve diş =D hatta vampirimsi olsun diye kırmızı yaptırabilirim gözüme xD

 

ve saç dövmeside mantıklı geldi =D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Forumun Logosu Yok/ Olması Lazım

   Herhangi bir siteyi açtığınızda tab'in üstünde küçük bir logo görürsünüz. Gnoxis forumunu Opera/Mozilla/Edge/Chrome'dan açtığınızda default olarak siyah sayfa ya da siyah chrome işareti gibi bir işaret veriyor başlığın yanında. Gnoxis sayfasının eski anasayfasındaki kanatlar sitenin logosu yapılabilir benim fikrim.    

   , Yer: İstek, Öneri, Şikayet

  • Dünya'nın Yok Olmasına 10 Dk Var...Ne Yaparsın?

   Bir meteor Dünyaya çarpmak üzere ve 10 Dk kaldı. Çarpınca hayat bitecek...Son kez ne yapmak istersiniz ?   Düşünmesi bile kötü ya

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Neden artık haberci rüya görmüyorum?

   2019 dan beri buradayım ama bu açtığım ilk konu.Daha önce çevremdeki insanların başına gelicek kötü olaylar rüyama giriyordu.En son gördüğüm rüyada arkadaşımın arkadaşını suda boğulup bir kenara atılmış şekilde gördüm.Boğulan kişinin fiziksel özellikleriyle beraber bunu arkadaşıma anlattım. Olucak olayları engelleyemedik. Çocuk suda boğulup vefat etti ve ben o günden sonra haberci rüya görmemeye başladım. Acaba engellemeye çalıştığımız için mi görmemeye başladım?veya rüyamı anlattığım için mi ol

   , Yer: Rüyalar

  • Neden Hala Bir Sevgiliniz Yok?

   Saplar gelin gelin bizim testi buldum :rofl:   Yaz gelmek üzere. Her yer cıvıl cıvıl. İnsanları geçtik, kedilerin, kuşların bile sevgilisi var. Etrafta mutlu mesut sarmaş dolaş dolaşan çiftleri kıskanıyor olabilirsiniz. Nispet yaparcasına neşeliler ve sizi çileden çıkartıyorlar. Peki siz neden yalnızsınız? Neden bir manitanız olamıyor. Bu testin bilimsel bir gerçekliği yoktur, ancak neden bir sevgiliniz yok anlamanıza yardımcı olacaktır.   https://onedio.com/haber/senin-neden-sevgi

   , Yer: Yararlı ve Eğlenceli Linkler

  • Gölgeler Kitabım yok oldu!

   Esenlikler,Ben 14 yaşındayım ve yaklaşık 2 yıldır doğu ve afro-amerikan majileri ile ilglileniyorum. Yaklaşık 6 boyunca daha önce deneyip sonuç aldığım tüm büyüleri kendi gölgeler kitabıma geçirdim fakat dün akşam masamın üstüne koyduğum gölgeler kitabım sabah uyandığımda yoktu. Evdekilere sormama rağmen herkes odama girmediğini belirtti. Bütün evi altüst ettim lakin gölgeler kitabımı bulamadım. Ne olmuş olabilir diye size danışmak istedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

   , Yer: Paranormal Olaylar

×
×
 • Yeni Oluştur...