Jump to content

ESP Testi(PsiTest)


hexagram

Önerilen Mesajlar

2-3adetin doğru bilinmesi tesadüfle açılanabilir.Eğer bu oranın üzerine çıkılamıyorsa çelışmadan gerekli verim alınamıyor demektir.

 

5 adet kritik bir rakamdır.Bu sayıya sınır rakamı denir.Bu sınır mutlaka aşılmalıdır.İlk çalışmalarda belki yeterli görülebilir.Ancak birkaç ay içinde bu sınır aşılamıyorsa yine çalışmalarınızın veriminin düşük olduğunu düşünebilirsiniz.

 

5-10:Telepatik algılama yeteneğiniz çalışmaya başlamış durumdadır.Egzersizlere devam edin.Oranlarınızın hızla yükseleceğini göreceksiniz.

 

Eğer bu alıştırmayı eşlerle yapıyorsanız,yani bu programı kullanmıyorsanız bu aşamada karar verme anınız gelmiştir:

Siz iyi bir gönderici misiniz yoksa iyi bir alıcımı,bunu bu seviyede artık kesin olarak belirleyebilirsiniz.

 

10-15:Yeterli orandır.Telepatinin varlığını gösterir.

 

15-20:İleri seviyede telepati yetenekleri hem alıcıda hem de vericide gelişmiş demektir.

 

20-25:Tam başarının yakalandığı ve çok ender olarak görülebilen en üst seviyedir.Bu oranın yakalanabilmesi eşler arasındaki büyük uyumu da gösterir.

 

Normalde zener kartları 25tane hazırlanır ancak bu programda 20tane üzerinden hesaplanıyor.Hem dediğim gibi telepati yeteneğini geliştireceğine inanmıyorum.6.duyu,durugörü vs. gibi yeteneklerin gelişmesinde yardımcı olabilir sadece.

Bende ilk versiyonu vardı bu programın,daha ilkeldi :D

Eğer onu bulursam onun da linkini vereyim.Çünkü o programda 25kart üzerinden değerlendirme yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Zener kartları ve ESP testi

   Uzaduyum ve ruhsalgörü incelemelerinde kullanılan birtakım belli teknikler vardır. Bunlardan en basit olanı, J.B Rhine’nin geliştirdiği Zener Kartları ile yapılan alıştırmalardır.       1934 yılında Kuzey Karolina’daki Duke Üniversitesinden J.B.Rhine, yürüttüğü bir dizi deneyin sonuçlarını yayınlamaya başladığında, bilim adamlarının Duyu ötesi algıya ilgileri uyanmıştı. Rhine, önceki çalışmalardan güvenilir sonuçlar elde edilememesi dolayısıyla, bu sonuçların belirsizlikten kurtulması için dene

   , Yer: Psişik Yetenekler

  • ESP (Duyular-Dışı Algılama)/ESP(Extra-Sensory Perception)

   Duyular-dışı algılama, parapsikologların telepati, durugörü, prekognisyon gibi beş duyunun ötesindeki her türlü paranormal algılamaları belirtmek üzere kullandıkları bir terim olup, Türkçe’de DDA veya DDİ (duyular-dışı idrak) kısaltmasıyla, İngilizce’de ise ESP (extra-sensory perception) kısaltmasıyla ifade edilir. Terim ilk kez 1870'de Sir Richard Burton tarafından kullanılmış, 1930'larda J.B. Rhine tarafından popüler hale getirilmişt Psi enerji ya da psi etkisi Parapsikoloji alanında kullanı

   , Yer: Telepati

  • Duyumlar dişi idrak (esp)

   Duyumlar dışında bir algılamanın mevcudiyeti konusunda, ilk ciddi araştırmalar Dr. Josept Banks Rhine tarafından başlatılmıştır. Bu konuda daha önce Prof. William James ve İngiltere'den Dr. Mc. Dougall araştırmalar yapmışlardır.   Dr. Rhine insanın duyumlarını kullanmadan, dış dünyadan ve diğer insanların zihinlerinden bazı bilgiler alabileceğine inanıyordu. Bu hislere DDİ "Duyumlar Dışı Algılama" adını verdi.   Rhine deneyler için kart tahmin, tekniğini geliştirdi. Bir çok süje üzerinde yaptı

   , Yer: İnsan Psikolojisi

×
×
 • Yeni Oluştur...