Jump to content

X-Men Legends II: Rise of Apocalypse


serpentine

Önerilen Mesajlar

http://www.ezuca.com/content//2009/08/x-men-legends-2-rise-of-apocalypse.jpg

 

X-Men Legends II: Rise of Apocalypse, Activision çıkışlı bir aksiyon oyunudur. Amacınız farklı bölümleri ve amaçları tamamlayarak Apocalypse'i yenilgiye uğratmaktır.

 

Apocalypse'e karşı olan savaşınızda birçok karakter size eşlik ediyor. X-Men hayranlarının yakından bildiği metal, ateş, hava, buz kontrolü, telepati, telekiness ve teleportasyon gibi özelliklere sahip kahramanlarımız, 5 ana bölüm ve her ana bölümde 5-10 arası farklı atmosfere sahip mekanda ilerlemeli olarak savaşabiliyorlar. PC versiyonunda 15 farklı karakterden 4'ünü oyun içinde takım olarak seçebiliyorsunuz. Oyuna Magneto, Wolverine, Storm ve Cyclops ile başlıyor ve ilk turun sonundan itibaren X-Point noktalarından tüm oyun boyunca oyuncularınızı değiştirebiliyorsunuz.

 

http://www.trgamer.com/img/102005/xmenlegends2_pc/3.jpg

 

Oyunda level, item ve skill sistemi var. Karakterlerinizin kıyafetlerini değiştirebiliyorsunuz. Oyuna 1 level ve itemsiz olarak başlıyor, level atladıkça yeni özellikler ve eşyalar kazanıyorsunuz. Yeteneklerinizi ve eşyalarınızı geliştirdikçe daha çok hasar vermeye başlıyorsunuz.

 

Body, Focus, Strike ve Speed'e her level başı aldığınız 4 puanı dağıtarak sağlığınızı, enerjinizi, verdiğiniz hasarı ve atağınızı/defansınızı artırabilirsiniz. Kazandığınız altınlarla satın aldığınız veya düşman öldürerek elde ettiğiniz eşyalar ile de bu özelliklere katkıda bulunabilirsiniz.

 

Oyunda Bishop, Colossus, Cyclops, Gambit, Iceman, Jean Grey, Juggernaut, Magneto, Nightcrawler, Pyro, Rogue, Sabretooth, Scarlet Witch, Storm, Sunfire, Toad ve Wolverine karakterleri kullanılabiliyor.Bunların dışında Deadpool (Oyunu bitirince açılır) Professor X (Tüm danger room görevlerini geçince açılır) ve Iron Man (Her bölümde gizli yerlere saklanmış olan 4 homing beacon bulunur. Bunları toplayınca gizli bir portal açılır ve her portalda 1 Iron Man parçası bulunur. Hepsini toplarsanız açılır) karakterlerini de kullanabilirsiniz.

 

http://img148.imageshack.us/img148/1508/75047765.jpg

 

Karşımaza çıkan düşmanlar;

 

Abyss, Apocalypse, Archangel, Bastion, Garokk, Grizzly, Holocaust, Lady Deathstrike, Living Monolith, Mikhail Rasputin, Mr. Sinister, Omega Red, Sauron, Sugar Man, Stepford Cuckoos, Stryfe, Zealot.

 

Oyunu oynayabilmek için iyi bir sistem gerekmiyor minimum 64 mb ekran kartı ve 256 mb ram ile oynayabiliyorsunuz. Grafikler çok iyi olmasa da o fantastik dünyanın atmosferini hissediyorsunuz. Oyunda 3 zorluk aşaması var ve oyunu bitirmeden en zor aşamada oynayamıyorsunuz. Ben genelde Gambit, Iceman, Pyro, Nightcrawler takımı ile oynardım. Arada da uçuyo kaçıyo diye Magneto'yu alırdım :)

 

http://img694.imageshack.us/img694/7454/xmenlegendsii.jpg

 

Bir zamanlar bende video çekmiştim onu da paylaşıyım sizle ve video üzerinden biraz daha bilgi vereyim. Gambit'in yaklaşık 6-8 kart fırlattığını göreceksiniz. Elbette skill ilk açıldığında 1 kart fırlatıyor fakat geliştirdikçe kart sayısı ve hasarları artıyor. Videonun bir yerinde ekran yavaşlıyor ve 52 Pick Up yazısının görüyorsunuz. Her karakterde diğer skilerin yanında 2 de özel skill vardır. Bunları kullanabilmek için düşmanları öldürerek 4 adet X toplamalısınız (15 levelde açılıyor) Video hızlandırılmamıştır, Gambit'in "Energy Fury" skill ini kullanarak elde ettiği +hareket hızıdır o. Ve oyun hard'da olduğu halde tek yumrukla öldürüyor bende öldürürüm demeyin o kadar basit değil. Bir sorunuz olursa yazabilirsiniz oyun çıktığından beri oynuyorum 4 yıl olmuş ne hızlı geçiyor zaman.

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • League Of Legends

   Evet arkadaşlar sizle paylaşmak istediğim bu oyun bir nevi dota.. hatta tüm mantık aynı.. Oyunu dota dan ayıran özellik lan game olarak oynanamaması.. direk internet üzerinden online olarak oynanıyor.. Yeni bir oyun olması sebebiyle eksiklikleri var ama ben oyunu beğendim.. http://www.leagueoflegends.com/ oyun linki bu.. girip bu siteden download edip oynamaya başlaya bilirsiniz =)

   , Yer: Oyun

  • Nothara Arahton (Apocalypse)

   Arkadaşlar yaklaşık bir senedir kendi çapımda bestelerle uğraşıyorum. Şöyle elektronik rock türünde bir şey denedim. Şimdilik amatörüm falan.   http://www.youtube.com/watch?v=6Wshi_iSRAE

   , Yer: Amatör Gruplar

  • Erginlenme ve Apaçi Sun Rise Töreni

   Erginlenme töreni eski kadim şamanik inançlarda ve paganizmde çok önemli bir yer kaplamaktadır. Kısaca bir kızın veya genç erkeğin erginlenmesi, olgunlaşması ve aileden bağımsızlaşarak "birey" olma yolunda ilk adımı atmasını temsil eder. Çok kritik bir dönüşüm noktasıdır.... Beraberinde olgunlaşma, bireyselleşme ve hem kendi hem toplum adına verimli bir birey haline gelmeyi temsil eder. Ve elbette hayatın ilk ezoterik ve kadim sırları bu süreçte aktarılır. Cinsel enerji, cinsellik, doğum, şi

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

  • Hitler -The Rise of Evil .

   Adolf Hitler’in düşüncelerinin oluşmaya başladığı ilk yıllarından itibaren yaşamının ele alındığı ve iyi mi acımasız birisine dönüştüğünün anlatıldığı yapım, iki kısımdan oluşuyor. İlk kısım 1. Dünya Savaşı sonlarına kadar ilerlemekte ve diğerinde de Hitler’in Alman halkını ve yönetimini iyi mi tesiri altına almış olduğu anlatılmaktadır… 2003 - ABD , Kanada Tür:Biyografi , Dram , Tarih Süre:177 Dak. Yönetmen:Christian Duguay Oyuncular:Liev Schreiber, Peter Stormare, Jena Malone, Rob

   , Yer: Filmler

  • Fleshgod Apocalypse

   Bu gruba Nuclear Blast'in Youtube sayfasında denk geldim. 2007 yılında kurulmuş İtalyan death grubu. Labyrinth ismindeki albümlerini tamamen Yunan mitlerindeki Kral Minos - Ikarus hikayesi temalı yapmışlar anlaşılan.   http://www.youtube.com/watch?v=oZiA2TrWtpo

   , Yer: Videolar

×
×
 • Yeni Oluştur...