Jump to content

Hepimiz Dilaranın katiliyiz....


sensizim

Önerilen Mesajlar

Evet hepimzi dilaranın katiliyiz cünkü onları başa biz getirdik . Bizim oylarımızla..

 

 

Şirinevler'de Tavukçu Deresi ıslah çalışmaları kapsamında üzeri mukavvayla (evet arkadaşlar düşünün mukavvayla ) kapatılan rögara düşerek ölen 5 yaşındaki Dilara Dumru'nun evi yasa büründü. Kızının arkasından ağıtlar yakıp gözyaşı döken anne Songül Dumru, "Tutamadım" diye feryat etti. Olayla ilgili olarak 3 kişi tutuklandı.

Songül Dumru, Milliyet'e yaptığı açıklamada, ilk olarak ihmale işaret etti. Rögarın üstüne bırakılan mukavvayı zeminle aynı renk olduğu için fark edemediklerini söyledi..

'Suçsuzuz demiyoruz'

 

3.jpg MEHMET DEMİRKAYA İstanbul

Tavukçu Deresi Islah Projesi'ni yapan (Şerefsizler) MVM Turizm ve Ticaret'in Genel Koordinatörü Osman Bozkurt da, Milliyet'e yaptığı açıklamada Dilara'nın düştüğü kollektör bacaları için sürekli uyarı levhaları koyduklarını öne sürdü. Bozkurt, şunları söyledi:

"Uyarı levhalarını hergün koyuyoruz ama çalınıyor. Bu tip kapakları insanlar gece çalıyor. Ne yazık ki, henüz bu medeniyet seviyesine ulaşamadık. İnşallah bir daha da Dilara'lar olmaz, son olur. Biz de bundan gerekli dersi alacağız. Biz burada suçsuzuz demiyoruz. Sabaha kadar hep kendi çocuğum gibi düşündüm onu."

Caddenin trafiğe kapatılması için emniyete müracaat ettiklerini belirten Bozkurt, "Orası trafiğe kapalı olmasına rağmen bugün gidin görün ki, araçlar hâlâ geçiyor" diye konuştu.

Bozkurt, olayın meydana gelmesinden bir saat önce yaptıkları kontrolde rögar kapaklarının kapalı olduğunu tespit ettiklerini iddia ederek, " Konu yargıya intikal etmiş olup firmamız ortaya çıkacak hukuki ve vicdani sorumluluğu kabul edecektir" dedi. Şirketin avukatı Abdullah Pehlivan da yayaların inşaat alanına girmesini engelleyemediklerini savundu.

MVM Turizm ve Ticaret Limited Şirketi, 1 Temmuz 2005'ten bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSKİ'den toplam bedeli 91 milyon YTL olan altı ihale aldı. 2000'de kurulan 1 milyon 250 bin YTL sermayeli MVM şirketi Bilal ve Osman Şahin'e ait.

Milli Türk Talebe Birliği'nde çeşitli görevlerde bulunan Bilal Şahin (57), AKP'li siyasetçilerle beraber Birlik Vakfı'nın kurucuları arasında yer alıyor.

 

Topbaş: Herkes sorumlu

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'da iş yapan müteahhitlerin adam gibi iş yapmak zorunda olduğunu belirtti. Topbaş şunları söyledi:

"Dünyayı etkilesin diye çaba gösterdiğimiz bir şehirde şantiyecilik böyle olmaz. Hâlâ tarlada çalışıyormuş gibi, aymaz bir davranış... Oraya kendi işçisi de düşebilirdi, basit kapamalarla falan olmaz. Başı boşluk, bir düzensizlik normale dönmüş. Gereken incelemeyi ayrıca ben yaptırıyorum" Herkes sorumlu burada, yaptığınız basit bir şey değil ki."

Topbaş, müteahhidi çağırıp görüşeceğini de belirtti.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na verdiği soru önergesinde, "Cinayeti işleyenler hakkında işlem yapacak mısınız? Bilal Şahin ve Erdoğan'ın Birlik Vakfı üyesi olduğu, sizin de üyesi olduğunuz bu vakfa yakınlığınızdan dolayı söz konusu firmanın ihaleleri aldığı doğru mu?" dedi.

ANAP Genel Başkan Yardımcısı Salih Uzun da yazılı bir açıklama yaparak şunları kaydetti:

"İSKİ Genel Müdürü de, İstanbul Belediye Başkanı da koltuklarını terk etsinler. Rezaletleri zamana ve Allah'a bırakma alışkanlığını terk edelim. Öbür dünyada zaten hesapları görülecek. Öbür dünyada zaman aşımı yok. Ama bu dünyada da mutlaka cezalarını çekmeleri lazım."

 

evet arkadaşlar bu cinayet olayından sonra bile önlem alınmamış o cukur hala acık düşün yani...:wallbash:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

müteahhit firmanın kartonla kapatacağını sanmıyorum. kapağın çalındığını belirtiyor firma zaten, sahil yolunda benzer bir kaza biliyorum çalınan kapak yüzünden arabanın tekerleğinin çukura düşmesi kazaya sebep olmuştu. Bu sebeple kapakların değersiz bir metal yada alaşımdan yapılması gündemdeydi fakat birkaç yer dışında bu uygulamaya geçilmedi. inanılmaz bir ihmal var, insan hayatını hiçe sayıyorlar resmen..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Halkımızın %85,4 ü mutlu. (Uçuyoruz hepimiz :D )

   Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2009 Yaşam Memnuniyeti Araştırması kapsamında halkın "mutluluk" düzeyini de değerlendirdi. Araştırma verilerinden yapılan derlemeye göre, ülkedeki bireylerin yüzde 31,1'ü orta düzeyde mutlu, yüzde 46,6'sı mutlu, yüzde 7,7'si de çok mutlu olduğunu ifade ediyor. "Yaşam Memnuniyeti Araştırması 2008"de bireylerin yüzde 30,3'ü orta düzeyde mutlu, yüzde 47,5'i mutlu, yüzde 8,2'si de çok mutlu olduğunu ifade etmişti. 2008'de mutsuz olduğunu belirtenlerin oranı yüzd

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Aslında Hepimiz Aynıyız, Sorun İçimizdeki Şeytani Fısıltı

   Ben yalnızlığını ve kendinden daha fazla kimseyi sevemeyeceğini sindirmiş birisiyim. Ömrün geçen her saniyesinde kendi içimdeki özle yüzleşiyorum. Özüm terbiyesiz çıktı. Elimden birşey gelmez, ne yapabilirim ki, terbiyesiz çıktı özüm. Aradım yüz yıllarca, nasıl biriyim, neleri severim, nasıl insanlardan hoşlanırım diye. Sonunda dönüp baktığımda, insanlığa karşı içimde tükenmez bir sevgi olduğunu, ciddi anlamda toleranslı olduğumu, affedici olduğumu öğrendim. Ben kolay kırılıp, 5 saniye içinde ,

   , Yer: Not Defteri

×
×
 • Yeni Oluştur...