Jump to content

Küresel ısınma savaşçısı Al Gore, enerji müsrifi


mistik

Önerilen Mesajlar

Haber: Kasım CİNDEMİR WASHINGTON

 

Küresel ısınmaya karşı başlattığı mücadele ile önceki gün belgesel film dalında bir Oscar ödülüne layık görülen eski ABD Başkan Yardımcısı Al Gore’un elektrik faturası, "söylemi ile eylemi arasında dağlar kadar fark" olduğunu ortaya koydu. Al Gore’un bir ayda tükettiği elektrik, normal bir Amerikalının bir yılda tükettiğinden fazla.

 

ESKİ ABD başkan Yardımcısı Al Gore’un 20 odalı, 8 banyolu malikhanesinde bir ay içinde tükettiği elektrik, ortalama bir Amerikan ailesinin bir yılda tükettiğinden çok daha fazla. Al Gore, Oscar alan "An Inconvenient Truth" (Uygunsuz Gerçek) adlı filminde herkesi elektrik tüketiminde tasarruf yapmaya çağırıyor.

 

Tennessee Politika Araştırmaları Merkezi, Nashville’nin lüks Belle Meade bölgesinde yaşayan Gore’un yılda 221 bin kilovat/saat (kw/h) elektrik tükettiğini, buna karşılık ortalama bir Amerikan ailesinin 10 bin 656 kw/h elektrik tükettiğini bildirdi. Buna göre Al Gore ve ailesi, 20 odalı ve 8 banyolu evlerinde, ulusal ortalamanın "yirmi misli" elektrik tüketimi gerçekleştiryor.

 

Gore malikhanesinde sadece geçen ağustos ayında 10 bin 556 kw/h elektrik tüketildiği belirtildi. Oscar ödüllü belgeselin gösterime girmesinden bu yana ise Gore’un aylık elektrik tüketiminin 16 bin 200 kw/h’den 18400 kw/h’ye çıktığı kaydedildi. Araştırma merkezinin başkanı Drew Johnson, "Küresel ısınmaya karşı hareketin sözcüsü olarak Al Gore, sadece konuşmakla kalmamalı bunu eylemine de yansıtmalıdır" dedi. Al Gore’un geçen yılki doğal gaz faturasının da 30 bin dolar olduğu ifade edildi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Size Göre Özgürlük Nedir?

   Bence özgürlük kaybedecek bişeyinin kalmaması

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Enerji nedir ? (Soru)

   Enerji fizik tanımının dışında nedir ? Fikirlerinizi merak ediyorum paylaşırsanız sevinirim.

   , Yer: Evrensel Enerjiler ve Farkındalık

  • ENERJİ AKTARIMI VE YARDIM EDİN

   telekinezi yaparken eğer nesne elimdeyse oynatabiliyorum ancak elimden bırakıp temas etmeden hareket ettirmeyi denersem başaramıyorum tam olarak olmuyor sanki ellerimdeki enerjiyi aktaramıyormuşum gibi bunu nasıl başarabilirim acaba acil yardım.

   , Yer: Telekinezi

  • Burçlara göre ilgi çekme yöntemleri

   http://i.imgur.com/GaxHsTj.png Bir Koç'un ilgisini çekmek istiyorsanız cazibenizi gösterin. Kırmızı rengi tercih edin. Ancak kolay bir av olmadığınızı da hissettirin.   http://i.imgur.com/sTTCl23.png Bir Boğanın ilgisini çekmek istiyorsanız, ona yemek ısmarlayın   http://i.imgur.com/c9ZrZLl.png Bir İkizler'in ilgisini çekmek istiyorsanız, emin misiniz? son kararınız mı?   http://i.imgur.com/0xCBgmf.png Bir Yengeçin ilgisini çekmek istiyorsanız hislerinizi belli edin ve sonra ken

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • İslamiyet'e Göre Ölümden Sonra Ruhun Hali

   Ölünün kabri toprakla örtülüp düzlendiği ve insanlar dağılmağa başladıkları zaman, kabrin yanında durup şöyle demeyi sahabiler müstehap görürlerdi: "Ey falan, La ilahe illallah de." Bunu üç kere tekrar eder. Sonra yine ölüye hitaben: "Ey falan, Rabbim Allah, dinim islam, Peygamberim Muhammed (asm)'dir de." diye telkinde bulunurlar.   Definden sonra telkin vermek meşrudur. Ama yapılması kesinlikle emredilmiş bir iş değildir. Peygamberimiz (asm)'in telkin verdiğine dair bir habere rastlanmamıştı

   , Yer: Ölüm ve Ötesi

×
×
 • Yeni Oluştur...