Jump to content

Seattle


Hush

Önerilen Mesajlar

Seattle, Amerika Birleşik Devletleri'nin Vaşington eyaletinde bulunan bir şehirdir. ABD'nin en kuzeybatı ucunda, King County'de yer alır.

Türkiye ile arasında on saat zaman farkı olan Seattle, ABD'nin en büyük ilk on şehrinden biridir. 1800'lerin sonunda ünlü olmuştur. Kanada'da altın bulunması ile Kaliforniya'daki altın avcıları Kanada'ya hücum etmiştir. Kanada hükümeti bir kural getirip altın avcılarının tam teçhizatlı olarak Kanada'ya girmelerini zorunlu tutmuş ve Seattle, Kanada'dan önceki son ABD şehri olduğundan bu sayede oldukça kalkınmıştır.

Ayrıca Nirvana, Alice in Chains, Pearl Jam, Soundgarden gibi pek çok grungemüzik grubu bu şehirden çıktığı için şehir grunge müzikle anılır olmuştur. Meşhur Starbucks cafelerinin de doğduğu yerdir.

 

http://wwp.greenwichmeantime.com/images/usa/seattle.jpg

 

http://forrestcroce.com/Images/SeattleFromThePier.jpg

 

http://www.wsdot.wa.gov/NR/rdonlyres/1B0AF444-37C5-4A96-AA20-9A374E042C37/0/SCENIC_SeattleNight_I5.jpg

 

http://www.rainbowrampage.com/images/seattle1.jpg

 

http://discoverblackheritage.com/wp-content/uploads/2008/04/jimi-hendrix-statue_seattle.jpg

 

http://www.portpromotions.com/portimages/1218383056Seattle.jpg

http://www.planetware.com/i/photo/waterfront-park-seattle-wasl22.jpg

 

http://www.seattle-wa-hotels.net/images/seattle-recreation.jpg

 

http://jonzu.net/blog/page1/files/page1_blog_entry24_1.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gezip görülmesi gereken o kadar çok yer var ki.. nerden başlasan... ömür yetmez.. (aslında yeter ama.. masrafı karşılamak için de çok çalışmak gerekecek.. bizim şartlarda pek mümkün sayılmaz hani.. ancak bir ömür boyu çalışıp sadece bir yeri gezebilirsek ne mutlu..) hep böyle düşünülür değil mi.. aslında gezmek için fazla bir paraya da ihtiyacınız yok.. uygun fırsatları ve seçenekleri değerlendirmek ve ayırdığınız bütçeye dikkatetmek gerek..

paylaşım için teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Sleepless in Seattle

   Harry, Sally ile Tanışınca"nın yazarı Nora Ephron sonunda dayanamayıp 1993'de bir Meg Ryan filmi çekivermişti. Sam (Tom Hanks) Seattle'da oğluyla yaşayan mutsuz bir duldur. Oğlu Jonah ise yeni bir anne isteyen ama babasının çıktığı kadınları da pek beğenmeyen bir çocuktur. Sonunda Jonah, duruma el koyuyor ve ulusal bir radyo şovunda babasını telefonla programa katılmaya zorluyor. Sam program sırasında o kadar içten ve duyarlı konuşuyor ki ülkedeki yüzlerce kadın ona mektup yazıyor. Bu arada o ge

   , Yer: Filmler

  • Seattle Direnişinin Filmi ; Baattles İn Seattle....

   Filmden Sözler - çocuğun olsun istiyormusun - evet - o zaman bu büyük yerde alışveriş yapma, çocuğunun sağlıksız yerlerde çalışmasını istemiyorsan protesto et... ........... güç insandadır .................... istediğiniz bu polis devleti, demokrasinizde eğreti ......................... - saldırılar durmuyor, durdurmayanları nasıl durdururuz - durmayarak.. ...................... sizler buradakiler, birşeyleri değiştirme gücüne sahipsiniz. insanların kardan daha önemli olma vakti gelm

   , Yer: Filmler

×
×
 • Yeni Oluştur...