Jump to content

Psikolojik silah


Dolunay

Önerilen Mesajlar

ALINTIDIR

 

NUH GÖNÜLTAŞ

 

 

 

 

Alanı insan zihinleri olan savaş!

 

 

9/11 saldırıları bugüne kadar kullanılan; ancak açıklanmayan bir kısım bilimsel tekniklerin de birer birer açıklanmasına yol açıyor. Bugüne kadar “komplo teorisi” olarak adlandırdığımız bir kısım teknikler artık terör hareketlerinin önceden haber alınabilmesi amacıyla kamuya açık alanlarda da kullanılmaya başlandı!

 

Washington Times’ın dünkü nüshasında havaalanlarına yerleştirilecek güvenlik tarayıcılarıyla yolcuların beyinlerinin okunacağı ve teröristlerin bu şekilde deşifre edileceği belirtiliyor. Sistem şöyle işleyecek:

 

Sistem, beyin dalgalarını ve kalp atış ritimlerini alacak, analiz edecek ve böylece tehdit olabilecek yolcular ortaya çıkarılacak.

 

Bu haberi okuyunca beyin dalgalarım otomatik olarak Aydoğan Vatandaş adına kilitlendi. Onun bu konularda yazdığı kitaplara Türk halkının ilgisi çok yüksek. Özellikle “Agharta– Elektromanyetik savaş başladı” (Timaş Yayınları) adlı kitabı altı baskı yaptı. Bu kitap 11 Eylül saldırılarından önce yazılmıştı. Ama yayınlanması 11 Eylül saldırısından bir hafta sonraya tekabül etti.

 

Bir kere beyin dalgalarının frekanslarının da tıpkı parmak izleri gibi her insanda farklı olduğu ve birbirine asla benzemediğini, bunun da işleri çok kolaylaştırdığını belirtelim. Beyin dalgalarının görüntü haline dönüştürülmesi ile insanların ne düşündüğünü görme çabası bu tekniğin varacağı son nokta.

 

Yalnız bu sistem sadece terör eylemlerini ortaya çıkarmak için değil, bizzat teröre de hizmet edebilme potansiyelini taşıyor. Hatta 11 Eylül saldırılarının beyin kontrolü yoluyla yapıldığı bile iddia ediliyor.

 

Bize çok uçuk geliyor; ama bu konudaki çalışmalar her geçen gün hayatımıza daha fazla girmeye başladı. Tehlikesi şu: Elektromanyetik dalgalar gönderilerek insanlara rüya gördürülebiliyor, olmayan bir şey varmış gibi hayal gördürülebiliyor, sanal bir kısım görüntüler sürekli insan beynine gönderilebiliyor ve insan istem dışı bir kısım eylemlere yönlendirilebiliyor vs.

 

İBDA–C lideri Salih Mirzabeyoğlu, DGM’de kendisine elektromanyetik dalgaların kullanımı ile beyin kontrolü operasyonu yapıldığını iddia etmişti!

 

Bu proje, dünyada elektrik taşıyan her şeyin çevresinde bir manyetik alan olduğu ve bu alanların elektromanyetik dalgalar yaydığı teorisine dayanıyor. NSA, geliştirdiği elektronik aygıtlar ve ajanları sayesinde her insanda farklı olan ve 3–50 Hertz arasında değişen dalga boyutunu tespit edebiliyor. Hedef kişinin yaydığı elektromanyetik dalga boyutları tespit edildikten sonra bu veri NSA’nın bilgisayarlarına veriliyor ve bu bilgisayarlar ve uydular aracılığı ile o kişi 24 saat izleniyor. O kişi tam bir denetim altına alınıyor, yönlendirilebiliyor, düşünceleri okunabiliyor. Konuşmaları dinlenebiliyor, gördükleri seyredilebiliyor, sadece onun duyabileceği sesler yayınlanabiliyor, sadece onun görebileceği görüntüler gösteriliyor, ona her türlü bedeni acı verilebiliyor. Yani kişi NSA’nın canlı bir robotu haline getiriliyor. Bu robot söz dinlemezse karşılığını, her türlü bedeni acı çektirilerek ödüyor. Bu işkenceciler, bizimkiler gibi ‘as Filistin askısına, çevir manyetoyu, sık tazyikli suyu, yatır falakaya, sok copu’ gibi gürültülü patırtılı, zahmetli külfetli olarak yapmıyor, sadece önlerindeki bilgisayarın tuşlarına dokunarak bunu yapıyor. Dokunuyorlar tuşa, hafıza kaybı ve davranış bozuklukları oluşuyor. Dokunuyorlar, göz kapaklarında ani ve şiddetli kaşınmalar oluşuyor. Dokunuyorlar, duyulan sesin yönü, şiddeti ve içeriği değişiyor. Solunum yollarını denetleyerek konuşmanızı bozuyorlar. Genital bölgede kaşınma, beklenmedik orgazm veya yoğun acı hasıl ediyorlar. Rüyalarınızı denetliyorlar. Birkaç dakika boyunca ayak parmaklarını istem dışı olarak 90 derece döndürebiliyorlar.

 

Aslında bu çalışmalar yeni değil. 50 yıl öncesine dayanıyor. 1996 yılında yayımlanan “Beyin Kontrolü ve Tanımlanamayan Gizli Hükümetler” adlı kitabında Daniel Brandt, bir insana hipnozla bir cinayet işletilebileceğini iddia ediyor. Bazı uyuşturucu maddeler de insanların beyinlerinin kontrol altına alınmasında kullanılabiliyor.

 

New York Times gazetesinin l6 Temmuz l977 sayısında şöyle bir haber yayınlandı: “ABD, insanlığın esir edilebileceği görünmez silahlar geliştiriyor.”

 

CIA, psikolojik silah stoklarını, psişik silahların değişik tiplerini geliştirmeyi başararak artırdı. Şimdi bu kabiliyetleriyle yeni tip bir harbe girişmesi mümkündür. Bu harp görünmez, muharebe sahası ise insan zihinleridir!

 

Bu yazının uçuk kaçık bir yazı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz!

 

19.08.2002

 

Yazarımızın E-Postası: [email protected]

 

http://arsiv.zaman.com.tr/2002/08/19/yazarlar/nuhgonultas.htm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Ölçülülük, Psikolojik İyi Olmanın Anahtarıdır

   Ölçülülük temel bir insan erdemidir. Sakin kalmanızı ve fırtınalı günlere odaklanmanızı sağlar. Karşılaştığınız koşullar ne olursa olsun, hayatınızı ölçülü, düşünceli ve kontrollü bir şekilde sürdürdüğünüz anlamına gelir. Hepimizin çok daha fazla geliştirmesi gereken bazı insani erdemler ve güçler var. Ölçülülük bunlardan biridir. Kendini kontrol etme ve kendini düzenleme kapasitesi olarak anlaşılır ve esenliğin ana noktasıdır. Aslında, fırtınanın ortasında sakinliği bulmanız için size rehb

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • 7 Psikolojik Kavram

   Psikolojik temelleri ya çok ilginç olan ya da hala çözülememiş olan ilginç fenomenler:   http://i.hizliresim.com/2aj2Dq.jpg   1. Coolidge Etkisi Farelerde yapılan deneylerde, tek bir dişiyle çiftleşen erkek farenin bir süre sonra dişiye karşılık vermeyi bıraktığı görülüyor. Ancak tam bu esnada ortama yeni dişi eklenirse, erkek fare hiçbir şey olmamış gibi tekrar cinsel yönden hayli aktif hale geliyor ve yeni dişiyle de çiftleşmeye başlıyor. Farklı hayvanlarda da gözlemlenen bu duruma dişile

   , Yer: İnsan Psikolojisi

  • Renklerin Psikolojik Etkisi

   http://www.renkmatbaa.net/resimler/boyalar5.gif  Renk seciminiz sadece dekorasyonunuzu degil, psikolojinizi de etkiler. Bu nedenle kullanacaginiz renkleri birtakim ozelliklerini dikkate alarak belirlemeniz istediginiz sonuca ulasmada size yardimci olacaktir.   Renklerin Psikolojik Etkisi   Kirmizi renkte boyanmis bir yemek odasinda istahla yemek yendigi ve konusmalarin coskulu oldugu gozlenir. Bununla birlikte acik mavi ve acik yesil gibi renkler sakinlestirici etkiye yaratir ve buna uygun m

   , Yer: İnsan Psikolojisi

  • Birkaç Psikolojik Soru İle Karakter Analizi

   -boş bir yolda ilerliyorsun ve karşına bir cisim çıktı bunun şekli ve rengi?   -dün gece bir köpük partisi vardı ve gecenin sonunda biri öldü.sence ölüm sebebi neydi?   -şu an tam şu anda çocuk olma şansın olsaydı yapıcağın ilk şey?   -lunaparktasın atlı karıncaya bındın.yalnız atlı karınca bır anda durdu.ona ne dersin?

   , Yer: İnsan Psikolojisi

  • Bana musallat mı oldular yoksa psikolojik mi ?

   Burada uzun uzun başımdan geçenleri anlatmak istemiyorum. yaklaşık 13 yıldır obsesif-kompulsif tedavisi görüyorum. Son 3 yıldır bu dünyada cehennemi yaşıyorum diyebilirim. Tedavilerden sonuç alamadım. Hatta özel bir klinikte yattım, ama faydası olmadı. Kendimi bildim bileli doğaüstü olaylar hep ilgimi çekmiştir. Çocukluğumdan beri belki yüzlerce kez fincan daveti denedim. Sadece 2 yada 3 yıl önce yaptığım bir davette sonuç aldım. Tabi öncekilerde de belki davet başarılı olmuştur ama ben farketme

   , Yer: Paranormal Varlıklar

×
×
 • Yeni Oluştur...