Jump to content

NASA, “Marduk Gezegeni” efsanesine son noktayı koydu...


monkeybusiness

Önerilen Mesajlar

2012'de dünyaya mı çarpacak ?

 

Her 3 bin 600 yılda bir güneşin yörüngesine girerek dünyanın yakınından geçen Marduk, (Nibiru) isimli gezegenin dünyaya çarpacağı söylentileri ayyuka çıkınca NASA, halkın endişelerini ortadan kaldırmak için bir açıklama yaptı. NASA, Marduk’un 21 Aralık 2012’de dünyaya çarparak Maya takviminin son gününde dünyanın sonunu getireceği iddialarına internet sitesinden soru-cevapla yanıt verdi:

 

2012’te kıyametin olacağı nereden çıktı?

Marduk söylentisinin kökeni Sümerlere dayanıyor. Bu gezegenden gelen uzaylıların dünyayı ziyaret ettiğine inanılıyordu.

 

Sümerler astronomide çok gelişmişlerdi. Öngörüleri doğru olamaz mı?

Sümerler Uranüs, Neptün ve Pluton’u keşfetti. Ama dünyanın güneşin etrafında döndüğünü anlayamadılar.

 

Marduk 1983’te “Gezegen X” olarak keşfedilmedi mi?

1983’te IRAS uydusu anlaşılamayan bir şey görüntüledi. Bunun bir galaksi olduğu anlaşıldı. Ama basın bunu yeni bir gezegen olarak ilan etti.

 

İnternette bir çok Marduk fotoğrafı var. Bu gerçek olduğunu kanıtlamaz mı?

Fotoğrafların çoğu güneşin arkasında saklandığı iddiasına destek vermek için güneşle yakın gösterilmiş. Ama hepsi fotoşop ürünü.

 

Ama güneş fırtınalarının Amerika’yı 1 ay felç edeceği söyleniyor? Kaynakları da NASA. Bu nasıl oluyor?

Araştırma en kötü senaryoya göre hazırlandı. Ancak basın bunu olacak gibi verdi.

 

2012’de dünyaya bir de meteor çarpacağı söyleniyor.. Bu doğru mu?

Hayır. 2012’de dünyaya hiç bir şey çarpmayacak.

 

Marduk bir aldatmacaysa NASA neden bununla ilgileniyor. ABD hükümeti neden bir şey yapmıyor?

İddiaları NASA ile ilişkilendirmeye çalışıyorlar. İnternette de yayan bilgilere karşı bir kanun yok.

 

2012 Doomsday filmi için ne düşünüyorsunuz?

İnsanların hükümetine güvenmemesi üzerine kurulu bir film.

 

Gezegenler hizaya gelecek

 

Marduk’un koordinatlarını Google Sky ve Microsoft Telescope’un kararttığı iddia ediliyor?

Dünya hareket ediyor. Bir gezegen nasıl hep aynı noktada görünebilir. Google ve Microsoft eksik veri yüzünden o bölgeleri boyadığını açıkladı.

 

ABD panik yaratmamak için bu gerçeği saklıyorsa?

Dünyanın sonu nasıl gizlenir.

 

Maya takvimi neden 2012’de bitiyor?

Maya uygarlığı çok zekiydi. Karmaşık bir takvim geliştirdi. Dünyanın bu zamana kadar varlığını sürdüreceği öngörülmediği için 2012’de sonlandırdı.

 

2012’te tüm gezegenler aynı hizaya gelecek. Dünya da Samanyolu’nun tam ortasında yer alacak. Bu dünyanın çekim kuvvetinin tersine döndürür mü?

Dünya Samanyolu’nun merkezinden 30 bin ışık yılı uzakta. Gezegenlerin aynı düzleme gelmesi de özel bir çekim alanı yaratmaz.

 

2012’deki güneş fırtınaları dünyanın manyetik alanını değiştirecek mi?

Güneş fırtınaları her 11 yılda olur. Şimdiye dek dünyada bir canlıya zararı dokunmadı.

 

 

 

Tabi ki alıntı:rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eeeeee noluyoz şimdi :D dünyaya ozaman uzaylılarda 2012 de gelmicek... xD 2012 de hiç bir halt olmuycak ozaman...2012 tezi yalansa, onla ilgili herşey yalan demekki...ne kehanet, ne bilim adamı ne bilmemne...yok abi yok, herkesde bir ünlü olma çabası var...yada nasa bişeyler saklıyor ki sorulan soruların bütün yanıtları olumsuz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Maya takvimi neden 2012’de bitiyor?

Maya uygarlığı çok zekiydi. Karmaşık bir takvim geliştirdi. Dünyanın bu zamana kadar varlığını sürdüreceği öngörülmediği için 2012’de sonlandırdı.

 

 

hahaha:D cevap da süper uygarlık çok zeki ama dünyanın bu zamana kadar olan varlığını öngöremiyorlar :D

ya artık gülüyorum bunlara ,nasanın sakladıkları dosyalar binleri geçti hala da devam ediyor marduk olayı da bunlardan biridir.

Maya takvimi foton kuşağının başlangıcı olarak 2012 yi işaret eder daha doğrusu ilk önemli sıçrama olarak yani foton kuşağı çoktan başladı araştıranlar bilirler...

Nasa ile ilgili haberleri fazla kaale almayalım çünkü herşeyi saklıyorlar,ordan emekli olanlar ayrılanlar bazen kısım kısım açıklama yapıyor bunlar da kanıtlarıdır.

Marduk olayına gelince elimizde bununla ilgili en çok bilgi medyumik kanal mesajlarında var ve oraya istinaden marduk gezegeninin yörüngesi değişti,bilinç fiziği değiştirdi....

Sevgiler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şöyle bi analiz edelim;Yüzlerce bilim insanının profesörün çalıştığı dünyanın en yüksek teknolojilerine sahip bir kurumun yaptığı açıklamalara inanmayanlar var.Ve daha da kötüsü bu açıklamaya inanmayanların hepsi;internette içi boş kaynaklarla,kulaktan kulağa gezen ve şu ana kadar hiçbir somut eldenin olmadığı hurafelere inanıyorlar."Hurafe" dediğim için bana şimdi kızacak olanlarınız aşağıda bunu dile getircekler ve aynen şunları söylecekler:maya takvimi,güneş çağları,dünyanın manyetik alanının tersine dönmesi.Tamam bunlar gerçekler,benim anlamadığım nokta ise şu:bu gerçeklerin muhtemel doğurabileceği sonuçları;hayal gücü çok geniş,sadece spiritüel inanışları doğrultusunda hareket eden,bilimsellikten yoksun kişilerin hiçbir dayanağı olmadan ortaya atması.Bu yapılan CAHİLLİKTEN başka bir şey değildir.Ve bu cahillik bilimi anlayıp daha üst düzey çalışmalar ortaya koymaktansa,internette yazılan üç beş sayfalık bir çoğu insanın hayalgücünü yansıtan yazıları okumanın verdiği rahatlıktır.Kandırılmak kolaydır,kandırılanı uyandırıp gerçeği ispatlamak zordur.2012 de birşeyler olabilir veya hiçbirşey olmayabilir fakat bu noktada inanışlar kesin hatlarla ikiye ayrılıyor;Birincisi ihtimallerle,desteksiz açıklamalarla dolu fakat insanın bilinmeyene merakı ve çabuk kanması nedeniyle inandırıcılığı kolay olan taraf.İkincisi bu işe yıllarını vermiş tamamiyle kanıtlar üstüne kurulu,varoluşumuzdan beri sürekli biriken bilgi birikimi "ilim".Şimdi söyleyin! hatta daha daha basite indirgeyim;Nasa kurumunun yaptığı açıklamamı yoksa internette okuduğunuz toplamı üç beş sayfayı geçmeyen geçsede aynı şeyleri tekrar eden yazılar mı?

Demek istediğim şey şudur ki:neler olacağını tam olarak bilemediniz,kestirmediğiniz durumlarda nerden geldiği belli olmayan düşüncelere fanatik bir biçimde bağlanacağınıza bu işe yıllarını vermiş olan bilim insanlarına inanın.

 

saygılarımla....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Foton kuşağının sonuçları ütopik olabilir ama Nasa foton kuşağını doğrular nitelikte (uzaydan gelen gamma ışınları dnalarımızı etkiliyor) raporlar hazırladığı zaman neredeydi akılları? Bilemiyorum kafaları ne kadar sıkışmış veya otoriteyi elinde bulundurmaktan vazgeçmeyen kişilerden kaç para almışlar.. Ama bundan yüzyıllar önce astronomide o kadar gelişmiş uygarlıkları göz ardı edemeyiz.

 

2008 sonu 2009 başlarında volkanlar patladı , depremler acaip arttı. Buradan Marduk'un çekim gücünün etkisini çıkartabiliriz. Foton kuşağını zaten Nasa raporladı. Bence daha fazla çırpınmasınlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nasa'ya hiç güleceğim yoktu .. o kadar belli ediyorlarki yalanladıklarını .. nasanın yan astronomi sitelerinde bile en ufak bir ufo haberi yalanlanıyor .. evet yanlış okumadınız en ufak bir ufo haberi dahi yalanlanıyor .. bu nasa sts görevlerindeki fotoları niye karartıyor acaba .. niye kutuplar dolu yuvarlak olarak gösteriliyor .. artık yemezler nasa .. benim gibi birsürü insan farkında sizin ne mal olduğunuzun .. satürndeki hexagonu nasıl açıklayacaksınız ya diğerlerinin kutuplarıdnaki kızılötesi görüntülerini .. ya da kadın astronotunuzun toplantıda neden bayıldığını yere yığıldığını birşey söyleyemeden ..

 

ashtar sheran imzandaki astronotun yüz ifadesini başka bir kadın astronotta görmüştüm ..:D konuşamadan yere yığılmıştı ..

 

son söz olarak nasa yalanlıyorsa eğer kesin birşey saklıyorlardır o konu hakkında .. birde nasa'ya fazla inanmayın .. zaten kolu heryere yetişiyor siyaset sağlık eğitim politika kendi işlerinden çok birsürü şeylerle uğraşıyorlar ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

.Şimdi söyleyin! hatta daha daha basite indirgeyim;Nasa kurumunun yaptığı açıklamamı yoksa internette okuduğunuz toplamı üç beş sayfayı geçmeyen geçsede aynı şeyleri tekrar eden yazılar mı?

 

Nasanın dediğine inanmak ta kandırılmak; son örneği ayı bombalaması önce su bulmak için dediler sonra nükleer santral kuracaklarını açıkladılar. Senin savunduğun nasa tek ayak üstünde yalan uyduran bilim insanlarıyla ah pardon bilim tüccarlarıyla dolu neden inanayım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

chopin sana katılıyorum

 

Arkadaşlar 2012 gerçek olsa bile Nasa'nın bunu dile getirmesi çok büyük bir kaosa sebebiyet verecektir.Bunu hepimiz biliyoruz. Allah bilir bugüne kadar neler sakladılar.

Bence çok şeyler var halktan gizlenen.

Pentagon'dan görüntüler hatırlıyorum yıllar önce bir amerikan kanalında.

Alüminyum bir tablet ortasından kesildikçe yeniden birleşiyordu. Bu insan ürünü müydü?

Nasa, halkı kaosa sürükleyecek hiçbir açıklama yapamaz çünkü yetki onlarda değil Amerika Birleşik Devletleri hükümetine ait.

Güvenmiyorum bu kuruma.Zaten bu Aya gitme'nin de bir kurmaca olduğu ayda çektiklerini iddia ettikleri görüntülerde rüzgar gölge vb. faktörler bulunduğu ve bunların ayın atmosferinde mümkün olamayacağı söylenmiş uzun süre internette bunlar dolaşmıştı.

Benim 2012'den beklediğim dini anlamda bir kıyamet değil. Aydınlanma ve bilinçlenme.

Zaten burcum da kova bir kıyak bekliyorum kova çağından :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nasa ya güvenmiyorum. bize dünya batıcak deseler kendilerini ateşe atmı olurlar.

dünya onlardan birşeyler bekler belkide ama onların bizi kurtarmaya kendilerini adayan melekler olduklarını sanmıyorum!

2012yılında tüm gezegenler bi araya geliyorsa kesinlikle büyük bir enerji ouşur!ne derece etkileniriz bilemiyorum ama...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya beyler sacmalamyın...eger anlattıgınz gıbı bısı olsa nasıl saklayacakalr...bı suru bılımadamı var hangı bırını susuturcklar....hem bu marduk ve 2012 kehanetlerı ile iligil saglam kanıtta yokkımsenın elınde..herkes netten kokenı bellı olmayna bılgler verıor....içinzde gercekten bu konularla ılgılı saglam kanıtı olan..kıtap dergı yada net sitesı var mı??????????? ewt var mı????????:clapping: :clapping:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cevapları hep yarım vermişler mesela

 

Sümerler astronomide çok gelişmişlerdi. Öngörüleri doğru olamaz mı?

Sümerler Uranüs, Neptün ve Pluton’u keşfetti. Ama dünyanın güneşin etrafında döndüğünü anlayamadılar.

 

ne soruyor ama ne cevap veriyor :) ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1. si kimse ispatlardan bahsetmesin.. bilimde hergun yeni bulunan bisey daha onceki dogrulari yalanliyor..

2. si saklanan seyler var bu ispat isteyen arkadaslar o kadar aciz ki bilim boyle diyorsa dogrudur diyorlar arastirmadan sorgulamadan inaniyolar.. peki madem saklanan biseyler yoksa sumerlerin gilgamis destaninin asil icerigi neden saklaniyor? zerdust kozmolojisi tam olalrak neden aciklanmiyor? Misir hiyerogliflerinin asil anlamlari neden aciklanmiyor? bilim her zaman biseyler gizledi gizleyeme devam edecek..

3. su nasa amerikaya bagli bi kurumdur ve bilimadamlarini susturmaya gerek yoktur.. devlet ne denmesini isterse o soylenir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...