Jump to content

Özgürlük Anıtı İstanbulamı Dikilecekti?


MurKy

Önerilen Mesajlar

Özgürlük Anıtı İstanbulamı Dikilecekti?

 

Oktan Keleş’in yazdığına göre, ABD’deki Masonik anıta, (Özgürlük Anıtı’na) devrin Papası da bir taş göndermiş ve Sionistler bu taşı anıta koymayı reddetmişler. Taştaki ibareler şunlarmış:

 

“Büyük Haç altında Costantinopolisten “kutsal topraklara” buradan adım atılacak. Luther’in soyundan gelecek Papa, İsa Mesihi çağıracaktır.” Taşta, belli tarihler de varmış. Bu taşı Sionistler çalıp Washington’daki Beyaz Saray’ın bugün olduğu yere gömmüşler. Biliyor musunuz, Luther “bana Yahudi diyebilirsiniz” diyen bir reformistti. Katolik öğretisini reforme etmişti.

 

*

 

Biz Papa’nın ziyaret sırasında “Ortodosk-Katolik” ilişkileri üzerinde durduk. Oysa erbabı bilir ki, Haçlılarla Sionistler arasında da bitmeyen bir mücadele vardır. Dünyaya egemen olma rekabetidir bu. Sionistler, bana verilen bilgiye göre, Yeni Dünya Düzeninin merkezini İstanbul yapmak istemişler. Hatta Osmanlı, ABD’deki Hürriyet heykelinin parasını ödüyor. Heykeli de Fransız mimar Eyfel’e yaptırıyorlar. İstanbul’a, yazarın ifadesiyle, İstanbul’un manevi güçleri, bu heykelin dikilmesini önlüyor.

 

Sait Halim Paşa (masondur), Hiram ustanın dul annesini temsil eden (A.I.) bu heykeli Mısır’a diktirmeyi önerir. Bu sefer de buna engel olan İsmail Paşa’dır. Sonra heykeli, Fransa’da rötüşlar yaptırıp ABD’ye yollarlar.

 

Bence de ABD en uygun ülkeydi. Onun işgal edilme planları yoktu. Çünkü o çoktan işgal edilmişti. Kurucu Washington’un üstad-ı azam derecesinde bir Mason olduğunu bilirsiniz.

 

*

 

News Week Dergisi’nin çok dikkat çekici bir yorumu vardı dün. Dergide deniliyor ki, AB’nin Türkiye’yi kaybetmesi herkes için felaket olacaktır. AB’nin en büyük projesi batırıldı. Türkiye’de askerler ve halk bu projeye karşı seslerini daha da yükseltmeye başladı.”

 

Oysa Rumlar Türkiye’nin AB sürecinin devam etmesinden yana. Bunu Karamanlis de söyledi.

 

Şimdi, bu tavırların Türkiye’ye duyulan derin muhabbet sebebiyle gösterildiğini düşünmüyorsunuzdur herhalde.

 

AFET ILGAZ

 

Alıntıdır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Size Göre Özgürlük Nedir?

   Bence özgürlük kaybedecek bişeyinin kalmaması

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Özgürlük nedir, özgür olmak.

   Özgürlük nedir, özgür olmak ?   Özgür olmanın ne anlama geldiğini fark etmiyoruz. Özgürlüğü, arzularımızdan tamamen çıktığımız zaman ediniriz.   "Özgürlük" dendiğinde, bizler bunun "başkalarının esiri olmamak" anlamına geldiğini zannederiz. Oysa ben başkalarının esareti altındayım; Çalışmam gerekiyor, kendimi belli bir biçimde hissetmem gerekiyor, belli bir şekilde giyinmem gerekiyor, yemeğimi belli bir şekilde yemem gerekiyor, kendimi toplum karşısında saygın tutmam gerekiyor... Özgürlü

   , Yer: Felsefe

  • Ruhani Özgürlük

   Hep farklı bir dünyanın var olabileceğine inandım.   İnsanların hayatta kalmak için ruhsuz kibirlilerin "kurumsal" şirketlerinde köle olmadıkları bir yaşam. Hatta yaşamak için çalışmak zorunda kalınmayan bir dünya. Belki dünya bile değil. Başka bir varoluş biçimi. Materyal dünyanın enerji sömürücü kötülük çarkının kırılıp yok olduğu muhteşem bir mükemmellik devri. Tanrı var veya yok, önemli değil. Önemli olan insan ruhunun maddeyi yenip kendini özgürce ifade ettiği yeni, radikal bir varoluş dev

   , Yer: Felsefe

  • Into The Wıld / Özgürlük Yolu

   http://i44.tinypic.com/2u6zei9.jpg   Tür : Dram / Macera / Biyografi Yönetmen : Sean Penn Yapım : 2007, ABD Süre : 142 dk. Oyuncular Emile Hirsch , Marcia Gay Harden , William Hurt Vince Vaughn , Jena Malone , Catherine Keener Kristen Stewart Filmin Konusu Genç Christopher McCandless'ın (Emile Hirsch) ilham veren gerçek hikayesinden uyarlanan Into the Wild, rahat ve konforlu yaşamını terk ederek Alaska'nın kırsalında hayatının en büyük meydan okumasını gerçekleştirmek ve ö

   , Yer: Filmler

×
×
 • Yeni Oluştur...