Jump to content

Piramitlerin ilginç özellikleri


Deaths_Expulsion

Önerilen Mesajlar

İşte piramitlerin şaşırtan özellikleri:

 

 

 

 

 

- Büyük Piramitin açıları, Nil'in delta yöresini iki eşit parçaya böler.

 

- Gize'deki üç piramit aralarında bir Pitagor üçgeni olacak şekilde düzenlenmişlerdir. Bu üçgenin kenarlarının birbirlerine göre oranı 3:4:5'dir.

- Büyük Piramitin taban çevresinin, yüksekliğinin 2 katına bölünmesinin pi=3.14 sayısını verir.

 

- Büyük Piramitin dört yüzeyinin toplam yüzölçümü, piramit yüksekliğinin karesine eşittir.

 

- Büyük Piramit, dünyanın kara kitlesinin merkezinde yer alır.

 

- Büyük Piramit,dört ana yöne göre düzenlenerek inşa edilmiştir.

- Piramit dev bir güneş saatidir. Ekim ortasıyla Mart başı arasında düşürdüğü gölgeler mevsimleri ve yılın uzunluğunu gösterirler. Piramidi çeviren taş levhaların uzunluğu bir günün gölge uzunluğuna eşittir. Bu gölgelerin taş levhalar üstünde gözlenmesiyle günün 0,2419 bölümünde yılın uzunluğu yanlışsız olarak saptanabiliyordu.

 

- Büyük Piramit'le dünyanın merkezi arasındaki uzaklık, Kuzey kutbuyla arasındaki uzaklığa eşittir ve kuzey kutbuyla dünyanın merkezi arasındaki uzaklığa eşittir.

 

- Piramitin yüksekliğiyle,çevresi arasındaki oran,bir dairenin yarı çapıyla çevresi arasındaki oranın dengidir.Dört kenarlar dünyanın en büyük ve çarpıcı üçgenleridir.

 

- Gizde'den geçen boylam,dünyanın denizleriyle anakaralarını iki eşit parçaya böler.Bu boylam ayrıca,kara üstünden geçen en uzun kuzey-güney yönlü boylam olup,bütün yer kürenin uzunluğuna ölçümünde doğal sıfır noktasını oluşturur.

 

- Bugün teknolojik olarak çok ilerlemiş Japonya bile Keops piramidinin aynısını yapamamaktadır. Ziyaretçilerin Keops piramidine girişine izin verilmediği, bunun nedenin de piramidin koridorlarının çok dar ve dik olması olduğu söylenmektedir.

 

- Keops piramidinin yüksekliğinin 1 milyarla çarpımı yaklaşık olarak güneşle dünyamız arasındaki mesafeyi verir.(149.504.000km)

 

- Piramidin çalışkan işçilerinin olağanüstü bir çabayla günde 10 parça üst üste koyduklarını kabul edersek, piramitteki 2.5 milyon taçın 250.000 gün, yanı 664 yılda ancak oluşmuş oluyor. Oysa piramit 20-30 yılda tamamlanmıştır.

 

- Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir.Bu taşların temin edilebileceği en yakın mesafe yüzlerce km uzaklıktadır. Bu taşların nasıl getirildikleri tam olarak bilinmemektedir.

 

- Piramit kimin adına yapıldıysa, onun bulunduğu odaya yılda iki kez güneş girer.(doğduğu ve tahta çıktığı günler.)

 

- Mısır'daki büyük piramit,30 yılda inşa edildi.Bu piramitin taşları ile Fransa'nın etrafında 3m. lik bir duvar yapılabilirdi.

 

- Mumyalarda rodyoaktif madde bulunduğundan; mumyaları ilk bulan 12 kişi kanserden ölmüştür.

 

- Piramitlerin içerisinde ultra sound, radar, sonar gibi cihazlar çalışmamaktadır.

 

- Kirletilmiş suyu, birkaç gün piramidin içine bırakırsanız; suyu arıtılmış olarak bulursunuz.

 

- Piramidin içerisinde süt birkaç gün süreyle taze kalır ve sonunda bozulmadan yoğurt haline gelir.

 

- Bitkiler piramidin içinde daha hızlı gelişirler.

 

- Piramidin içine bırakılmış su beş hafta süreyle bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılabilir.

 

- Çöp bidonu içindeki yemek artıkları hiç koku yapmadan piramit içinde mumyalaşır.

 

- Kesik ,yanık ve sıyrık gibi yaralar büyükçe bir piramit içinde daha çabuk iyileşme eğilimi gösterir.

 

- Piramitlerin bazı odalarını içinde ne olduğu hala bilinmemektedir. Araştırmacıların çoğu ya içinde kayboldu ya da aynı yerde birkaç tur attılar fakat içlerini göremediler.

 

- Piramitlerin içleri yazın soğuk, kışın çok soğuk olur.

 

- Uzayda,aynı Mısır'daki piramitler ve Sfenks'in dizilişine uygun şekiller vardır.Ayrıca piramitlerin,bir yıldız kümesine göre dizili oldukları iddia edilmektedir.

 

- Piramitlerin bazılarında,kilometrelerce devam eden tüneller vardı. Bu tüneller,kimi zaman bir tuzağa, kimi zaman da firavunun gerçek mezarında çıkardı.

 

- Çöp bidonu içindeki yemek artıkları hiç koku neşretmeden Piramit içinde mumyalaşır.

 

- Kesik, yanık, sıyrık gibi yaralar büyükçe bir piramitin içinde daha çabuk iyileşme eğilimi gösterir.

 

- Firavun mezarlarının dağlarda açılan oyuklara yapıldığı dönemde,mezar için çalışan tüm işçiler, tanrılara kurban verilirlerdi. Bu, hırsızlara karşı alınmış bir önlemdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tabi biliyosun benim keopsa gitmek istediğimi bunları paylaşıp duruyosun, ben sabırsızlanıyım daha fazla diye ...www.gnoxis.com gerçekten saol modum gerekli olan bilgiler bunlar....www.gnoxis.com

beraber gidelim mi

--------------------

bunların hiç biri bir raslantı olamaz hele o günün teknolojisiyle hiç olamaz kesinlikle yanlızca insanların işi değil var bi şeyler ama ne:ermm:

insanların işiyle 664 yıl sürüye ya ozaman insanlar ölümsüzlügün sırrını bulmuştu ve sonra bişey oldu bu insanların hepsi öldü ya ozaman insanlar gerçekten çooooookkkkkk güçlülerdi yada başka bişey insanların dışındaki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende bir ekleme yapayım. piramitlere kuş bakışı yapılan çekimlerde elde edilen görüntüde şöyle bir olay bulunmuştur:

piramitler herhangi bir düzen yada mantık içinde (en azından mimari açıdan) sıralanmamışlardır. aksine planlama olarak simetrik değillerdir.

 

sonucunda hepimizin bildiği bir grup bilim adamı çıkar ve olayı araştırılar ama pek bişey bulamazlar ama sonrasında içlerinden biri bişeyden şüphelenip o konu üzerinde yoğunlaşır. oda o dönemki gökyüzünden görülen takım yıldızları!

 

ve sonuç ne çıkar biliyormusunuz?

 

o dönemki sirus takım yıldızlarının konumuyla bu anlam verilemiyen piramitlerin düzeni aynı şablona birebir oturmakta.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şu piramitler gerçekten takdire şayan ve bir o kadarda cezbedici...bir araştırmacı ise piramitlerin içinde yüz binlerce kitap olduğunu ve bu kitaplarda evrensel bilgilerin yer aldığını iddia ediyordu.. ama gerçeğin ne olduğu hala belirsiz.belki daha yüzlerce ilginç teori üretilecektir,bu muhteşem yapıtlar hakkında.saol paylaşım için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

insan gücüyle yapmadılar heralde sanırım o dönemde

mısırda sihir vs çok ileriydi. belkide taşları yonmanın nakletmenin

yolunu sihirle yada kontrolleri altındaki ifritlerle yapıyorlardı.

km lerce öteden uçan taşlar sıra sıra ... ayrıca insanların ömürleride

uzun olma ihtimali yüksek firavunun 400 sene hiç hastalanmadan

yaşadığı söylenir. ve o yüzden kendini tanrı sanmaya başlamış derler...

 

tabi sonra kızıldenizde hanyayı konyayı anlayış :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

önemli olan piramitleri kendi gözümüzle görmemiz,,benn kaç kez gitttim piramitlerle ilgilii efsaneler mumyalar ve tapınaklar gercek anlamda görülmeye değerrr ki eğer gitmemiş olann arkadaşlar varsa gidip ve görsünler özellıkle^^ tutankhemon nun tapınınağını ve efsanesınıı bide lanetini ^^mükemmel bir yerr paylaşım için sağol

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya arkadaşlar ben içini yamamen araştıramadıklarına inanmıyorum bence içi tamamen arastırılmıstır ve ilginç birşey bulmusturlar ve basklarıda girmesin diye daha fazla gidilmiyor bizim çözemediğimiz tuzaklar var diye girmelerine izin vermiyorlardır.Çünkü girememeleri bana mantıksız geliyor sonuctra içinde tuzakda olsa bizimde teknolojimiz baya iyi robot soksunlar birşeyler yapmıslardır yani

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Yule Ritüeli ve Yule Özellikleri, Gelenekleri

   Öncelikle Herkesin Yule'u kutlu olsun... =) Bildiğiniz gibi Yule 21 Aralık tarihinde kutlanır ve Güneş Tanrı'nın yeniden doğuşudur. Bu gelenek olduğu gibi hristiyanlığa Christmas olarak geçmiştir. Hristiyan Christmas geleneklerinin tamamı pagan kökenli Yule geleneğinden gelmiştir. Çam ağacı süslemek, su içinden elma yemek, el yapımı hediyeler vermek vs.. gibi gelenekleri vardır bugünün...   Özellikle her daim yeşil kalan bitkiler Güneş tanrı ile özdeşleştirilir bugün, çünkü Güneş tanrı ölür ve

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Ses Frekanslarının Meditasyona Yönelik Özellikleri

   1. Ut (Do) – 396 Hz – Korku ve suçluluk duygusuna direnç   Negatif duygularla bağ kurma özelliği olan 396 Hz, bilinçaltında şekillenen suçluluk ve korku duygularını yatıştırmaya ve bireye psikolojik direnç uygulamaya odaklıdır.       2. Re – 417 Hz – Değişimi kabullenme ve uyumlanma   417 Hz, sakral çakrayla birebir etkileşim halindedir bu nedenle “denge” ve “iyileşme” çağrışımlarıyla bağdaştırılır. Geçmişe takılı kalmadan anın koşullarına uyum sağlama yetisini güçlendirdiği düşünülür.

   , Yer: Meditasyon

  • Bunları Biliyor musunuz ? ( İlginç ve Gereksiz Bilgiler Bu Başlıkta )

   Bunları Biliyormusunuz -   Kendi dirseğini yalamanın imkansız olduğunu Ördeğin vakvaklamasının yankı yaratmadığını ve bunu kimsenin açıklayamadığını Dünyadaki fotokopi makinelerinde meydana gelen arızaların %23 ünün, makinenin üstüne oturup kendi popolarının fotokopisini çekmek isteyen insanlar sayesinde meydana geldiğini Yaşamın boyunca uyku sırasında yaklaşık 70 böcek ve 10 örümcek yiyeceğini (Mmmmh!! İdrarın zifiri karanlıkta parladığını Eğer çok şiddetli hapşırırsan, kaburgaların

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • sinastride yorumlaması ilginç olacak bir durum!!!

   Arkadaşlar kafamı karıştıran bir durum var fikirlerinizi beyan ederseniz çook sevinirim şimdi bir ilişki düşünün yengeç kadını ve oğlak erkeği. ama karşıt burç değiller. şöyle ki; yengeç kadını 6 derece, oğlak erkeği 28 derece. yani açısal olarak üçgen açı durumu var . bu nasıl yorumlanabilir? elementler farklı ama açı üçgen. yardım ederseniz sevinirimmmm

   , Yer: Gezegenler ve Evler

  • Burçların En kötü özellikleri

   KOÇ;   • Ağırbaşlıdır ama bir o kadar da çılgındır. • Birini kazanmak için başkasını küçük duruma düşürmez. • Yalnız kalmayı sever,yalnızlığı değil. • Genelde içine attıkları şeyler,onu çok üzen şeylerdir. • Her geçen gün daha da olgunlaşıyor. • Açık sözlüdür. • İnatçıdır.   BOĞA;   • Sağlam karakteri vardır • Sallanır ama yıkılmaz • Yıkılmaz bir kale kadar güçlüdür • Hata yaptığı tek konu: Bir kişiye gereğinden fazla bağlanmak • Kıskançlığın bir derecesi vardır ama Boğa’da o da yo

   , Yer: Burçlar

×
×
 • Yeni Oluştur...