Jump to content

Şekersiz Kola 'Şekerli' Çıktı...


raskolnikov

Önerilen Mesajlar

aslında birebir coca cola'dan şikayetçiyim. yaptığı karışımın ne olduğunu bilmemek ayrı bir durumken bir de yaptığı savaş yatırımları insan olanı gerekten çileden çıkartacak bir durumdadır. aşağıda okuyacağınız haber ise, şekersiz kola olarak sunulan ürünün gerçek yüzünü ortaya çıkartıyor.

 

...................................................

 

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu, Coca Cola ve Pepsi Cola firmalarının “Sıfır şeker-şekersiz maksimum tat” sloganıyla tanıttıkları içecek reklamlarının yanıltıcı ve aldatıcı olduğu sonucuna vararak reklamların yayınlarının durdurulmasına karar verdi.

 

Türkiye Şeker Sanayi İşçileri Sendikası’nın (Şeker-İş) Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu Başkanlığı’na yaptığı şikayet sonucunda alınan karara göre Coca Cola ve Pepsi 60’ar bin YTL ceza ödeyecek.

 

"GDO'lu ürünler sağlığımız için tehlike"

 

Şeker-İş’in 4 Nisan 2008 tarihinde yaptığı başvuruyu 15 Ağustos 2008’deki 155. toplantısında değerlendiren Reklam Kurulu, Söz konusu ürünlerde hiç şeker bulunmadığı izleniminin yaratıldığı ve dolayısıyla bahsi geçen reklamların tüketicileri yanıltıcı ve aldatıcı nitelikte olduğuna karar verdi, reklamları veren Coca-Cola Meşrubat Pazarlama Danışmanlık Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Pepsi Cola Servis ve Dağıtım Ltd. Şti'nin hakkında ulusal düzeyde 60 bin YTL idari para ve anılan reklamları durdurma cezaları verdi.

 

Şeker-İş, Pankobirlik ve Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.’in de şikayette bulunduğu konu hakkında yaptıkları açıklamada “elde edilen ürün miktarının artırılması, zararlılarla mücadele edilmesi gibi gayelerle geliştirilen ve genetik yapılarının değiştirilmesi nedeniyle Genetiği Değiştirilmiş Organizma (GDO) olarak adlandırılan ürünlerin ve tamamen yapay olarak üretilen kimyasal tatlandırıcıların büyük bir bölümünün ciddi sağlık sorunlarına yol açtığını, etkisi tam olarak bilinmeyenlerle ilgiliyse, endişelerin giderek güçlenmekte olduğunu” söyledi.

 

"Sıfır şeker"li kolalarda kimyasal tatlandırıcılar kullanılıyor

“GDO’lu ürünlerin ve kimyasal tatlandırıcıların çevre sağlığı yanında, insan ve diğer canlıların sağlığı açısından da alerjiden kansere, alzhaimerdan deli danaya kadar pek çok risk taşıdığı ileri sürülmektedir" diyen sendika şöyle devam etti:

 

"‘Zero (sıfır) şeker’ veya ‘şekersiz maksimum tat’ gibi sloganlarla piyasaya sürülen ve birden fazla kimyasal tatlandırıcı çeşidini içinde barındıran bazı ürünler ile içeriğinde şeker yerine nişasta bazlı şeker (NBŞ) kullanılan ürünler için yapılan yanıltıcı reklamlar yoluyla pancar şekeri kötü bir ürünmüş gibi gösterilmeye çalışılmaktadır. Halbuki pancar şekeri, GDO’lu nişasta bazlı tatlandırıcılar veya kimyasal tatlandırıcıların aksine insan sağlığına dost bir üründür, tamamen doğal bir tatlandırıcıdır ve çevre için hiçbir olumsuz tehdit içermemektedir.”

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar he rürünün içinde bir şeyler var. Meyve sularıda dahil onları tek tek mi sıkıyorlar kabuğu posası ne ararsan var içinde (böcek,fare vs vs) sadece süzdükleri için bunlar neredeyse içlerinde yok. Ya böyle içmeye alışın yada hiç içmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

coca cola ile ilgili soylenen her şeyi çok abartılı buluyorum, yani bi mevzu varsa durumun içine coca cola girdi mi 4 kat abartılıyo sanki:) ben coca coladan şikayetçi falan değilim, tabi ki sırrını acıklamicak yani sonucta rekabet denen bişi var. içinde ne fare ne bocek var; sonucta sdaglık orgutleri tarafından onaylanmış bi ürün arkadaslar hem de dunya capında.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bi gün aç karnına ferahlayayım diye bir bardak kolayı midenize indirip mideyi delin de görürüm o zaman asla bırakmam diyenleri..

 

bknz:öz amcamın oğlu.

 

1. İlk 10 dakikada: Kanınıza hemen 10 çay kaşığı kadar şeker girer. Bu normal günlük dozun 100 katı kadardır. Bulantınızın olmamasının nedeni içinde bulunan ‘fosforik asiddir'.

 

yani günlük alman gereken şeker miktarının kat be katını bir anda alıyorsun.ve gün içinde yediğin öğünlerde zaten şeker içermektedir.e düşün artık vucuttaki şeker seviyesini.ayrıca vucut şekeri yağ olarak depolar unutmayın.

 

2. İlk 20 dakikada: Kan şekeriniz aşırı şekilde yükselir. Bunun sonucu pankreasınızda aşırı derecede insülin salgılanır ve kan şekerinin fazlası karaciğerde yağ olarak depolanmaya başlar.

 

burada da yine karaciğere etkisinden bahsetmiş.kan şekeriniz aşırı yükseldiğinde ise ciltte kuruma ve yaralarda geç iyileşme, halsizlik, yorgunluk ve zayıflama gibi belirtiler baş gösterir.bunun sonucunda da Aşırı sıcaklar nedeniyle kan şekerinin yükselmesi kan akışkanlığının azalmasına neden olur. Şekerinin yükselmesiyle ortaya çıkan sıvı kaybı sıcağın da etkisiyle ani felç ve beyin kanamalarına neden olabiliyor..

ayrıcaaaa.vucut aşırı şekeri depoladığında karaciğerde yağlanma olustugundan belli bir süre sonra insulin seviyesi hat safhaya çıkacak.bu da şeker hastalığını beraberinde getirir.ve şeker hastalığını oluşturan etken genetik yapıdan sonra şişmanlıktır.

 

3. 40 dakika içinde: Kafeinin tamamı dolaşıma girmiş olur. Kan basıncı yükselir, karaciğerden daha fazla şeker yapılarak kana geçer ve kan şekeri tekrar yükselir.

 

kan basıncının birden yükselmesi=tansiyon.

 

4. 45 dakika içinde: Beyinde dopamin yapımı artar, mutluluk hissi başlar (eroinin etkisine benzer bir etki meydana gelir.)

 

 

5. 60 dakika içinde: Ani açlık hissi oluşur.

 

6. Kolaya ve tatlılara saldırırsınız.

dikkat edin,özellikle yaz aylarında kişi içtikten kısa bir süre sonra tekrar içmek ister.şeker susatır.

 

7. Bu kısır döngü devam ettiği süre karaciğer ve göbek yağlanması artar, vücudun tüm hücrelerinde LEPTİN ve İNSÜLİN DİRENCİ gelişir.

 

 

her insanın metabolizması farklıdır.kiminde 1 ayda belirti gösterir kiminde yıllar sonra..ama eğer sağlıklı bir hayat sürüp,ömrünün büyük bir kısmını hastane yollarında geçirmek istemiyorsanız ben şimdiden dikkat edin derim.

 

afiyet olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yalnız anlamadığım durum tam olarak hangi madde kilo yapıyormuş. ona değinmemiş. fenilanin(bu maddenin bir başka etkiside isal yapmasıdır. şekersiz sakız diye satılan hemen hemen tüm sakızlarda mevcuttur.) ve kafein(sanırım) kilo yapar ve bunlar yapay tatlandırıcı olarak kullanılır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aynen bende onu anlamadım..zaten tek kilo almaya neden olan madde şeker değilki içinde bşka tatlandırıcılar olduğunu herkes biliyo ve hala gidip yok ya o şekerli bn sıfır şeker kola alıym demeleri bi nevi kendini kandırmak heralde yada kola içme isteğinin diyetteki bahanesi... yoksa gerçekten şekersiz olanı içildiğinde aaa hiç kalori almadım diyemi geçiriyolar içlerinden ahaha :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...