Jump to content

Gym Class Heroes


Riyuetan

Önerilen Mesajlar

Gym Class Heroes

Gym Class Heroes, 1997 yılında New York'ta 4 liseli genç tarafından kurulmuş bir indie rap grubudur.Çoğu rap sanatçısının aksine, sample kullanmayıp canlı enstürmanlar ile icra ediyorlar müziklerini.Müziğin üstüne bir de kendine özgü sözleri ve Travis McCoy'un güzel vokali eklenince, ortaya tadından yenmeyecek işler çıkıyor.

 

Grup kurulduktan 5 yıl sonra, yani 2002 yılında ilk albümleri ...For the Kids'i çıkarttılar.Bu albüm fazla dikkat çekmemesine rağmen, Gym Class Heroes adını duymamızı sağlamıştı.Açıkçası ben hala severek dinlerim bu albümü.Neyse bu albümün çıkışının hemen ardından grubun vokalisti Travis, MTV'nin düzenlediği "Direct Effect MC Battle" yarışmasına katılıp kazanmıştı.Tabi bu başarının ardından insanların beğenisini ve dikkatini üzerine çeken Travis ilerleyen zamanlarda grubun kalanınıda yanına alarak, 2004 Nisan ayında çok ufak bir bütçeyle New York'da bir stüdyoya girmiş, 4 gün sonra The Papercut Chronicles albümüyle çıkmıştır.Bu albüm yayınlandığında işte o zaman grup dikkatleri üzerine çekmişti, birbirinden güzel parçaların yer aldığı albüm Gym Class Heroes'un daha geniş bir kitle tarafından tanınmasını sağlamıştır.Özellikle Fall Out Boy grubundan Patrick Stump'ın da eşlik ettiği Cupid's Chokehold şarkısı oldukça güzeldir.Nakaratta '70'li yılların ünlü grubu Supertramp'in "Breakfast in America" şarkısından ufak bir kısım kullanılmış ve oldukça yakışmış parçaya.Hatta sanki bütün parça bu dörtlük üzerine yazılmış hissi veriyor.(Take a look at my girlfriend / She's the only one i got / Not much of a girlfriend / Never seem to get a lot).Kısacası dinlenilmeden geçilmemesi gereken bir gruptur Gym Class Heroes.

 

Şimdi Gym Class Heroes'dan neden bahsettik? Çünkü Temmuz ayının sonunda -tam tarih 07/25/06- yeni albümleri As Cruel As School Children ile geliyorlar.Hazır yeni albümleri çıkmadan önce onları size bir tanıtalım istedik.

 

Alıntıdır....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...