Jump to content

Medeya

Members
 • Toplam İleti

  71
 • Katılım

 • Kazandığı Gün

  2

Medeya en son Şubat 18 tarihinde kazandı

Medeya daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

27 Excellent

1 Takipçi

Medeya Hakkında

 • Doğum Günü 30-04-2007

Güncel Profil Ziyaretleri

278 profil görüntüleme
 1. Medeya

  Lanet Büyüsü

  Biliyorum canım , bunu da belirttim . Sağ ol
 2. Medeya

  Lanet Büyüsü

  Şunu söyleyeyim ki , büyüyü kendin yazdın ve ne de olsa çok denenmemiş , iyi bilinmemiş bir büyü . Yani malzemelerin çoğunu yazmamak pek de koruyucu değil . ( Genel olarak ) . Büyü işinde ustalaşmış , deneyimli birisi eksik malzemeleri ve büyü sözlerini kendince tamamlayacaktır . Zahmetiniz için teşekkürler .
 3. https://az.m.wikipedia.org/wiki/Türkmənçay_müqaviləsi. ~ Burada , vermiş olduğum linkte Azerbaycanın tarihinin belli bir kısmı yer almaktadır . Link Azerbaycancadır . Çeviri yaparak okuya bilirsiniz . Bunu okurken şimdiki Azerbaycanlıların neden " Azeri " kelimesini sevmediyini , bunun tarihe ve edebiyyata yansımasını öğreneceksiniz . Umarım detaylı bilgi olur . Teşekkürler . ~
 4. Medeya

  Aziza Mustafa Zadeh

  Tamam , bu konuda bir bilgi paylaşırım .
 5. Medeya

  Güzellik iksiri ( spell ) .

  Harika , teşekkürler
 6. Medeya

  Güzellik iksiri ( spell ) .

  Vay canına , gerçekten yararlı bir bilgi . Sağ ol ama konuyla mesajın bir ilgisi varmı ? Anlamadım da .
 7. Medeya

  Aziza Mustafa Zadeh

  Gayet sakinim , ve sana tek bir şey söyleyecem : - Azerbaycan tarihini oku , bilgilen ( Özellikle 1918 - Türkmençay mükabilesi ) . Ondan sonra bizim neden " Azeri " kelimesinden nefret ettiyimizi anlarsın . Öyle yazmışsın ki , sanki tepki vermiyorsunuz . Soial medyada küfürler bile var . Umarım her konuda anlaşırız .
 8. Harika olmuş eline sağlık , ama " Azerbaycan türkçesinde " Yeni iliniz mübarək ! " " ə " olarak yazılır " e " değil .
 9. Medeya

  Aziza Mustafa Zadeh

  Üstteki yorumda belirttiğim üzere Azerbaycan tarihinde bunu göre bilirsin . ( Azerbaycanın Ayrılması ( 1918 - Türkmençay ) ) bunu araştırırsan umarım anlarsın . Ayrıca biz Azeri değiliz , tüm dünyada bize " Azerbaycan " denir . ( Türkiye de Dahil . ) biz " Azerbaycan türkü " yüz ve bizim dilimize " Azerbaycan dili " denir . Bunu da ekleyim " zade " Azerbaycan diline geçmiş farsça sözcüktür yani bu söz Azerbaycan soyadının sonuna gelen bir ektir . Aynen rus kaynaklı ov , ova gibi . ( Vahabzade , Osmanov( ova ) ) . Anlamanı ve Azerbaycan hakkında daha bilgi sahibi olmanı umuyorum .
 10. Medeya

  Bizi Yazanlar

  Çok güzel olmuş , 2 - ci bölüm varmı yoksa tek bölüm mü ?
 11. Medeya

  Güzellik iksiri ( spell ) .

  lezzetli olduğunu belirttim , yani içiliyor
 12. Medeya

  Aziza Mustafa Zadeh

  Anlatamadım galiba , sorunun kaynağı yazıda Azeri yazılması . Söylediyim gibi bu kelime farsça kaynaklı ve zamanında Azerbaycanlıları ayırmak , adlandırmak için kullanılmış ( Azerbaycan tarihinde göre bilirsiniz ) . Ama biz " Azerbaycan türküyüz " . Hem " zade " sözü farsça değil ki , bu kelime Azerbaycan soyadıdır . Yaygın olarak " ov , ova " kullanılsa da " zade , lı , oğlu ve s " Azerbaycan soyismidir .
 13. Cadılar için parfüm tarifleri ~ ( Alıntıdır . ) Ay rahibesi parfümü . 1 damla Queen of the Night yağı , 3 damla gül yağı ve 1 damla limon mineçiçeyi yağını koyu kahverengi ve ya mavi bir yağda 4 ons beyaz alkollü içkiye ekleyin . Birleştirmek için karıştırın . Toprak ana parfümü . Eşit miktarda gül ve paçuli yağı karıştırılır ve birleştirmek için kombinlenir . Bir cadı sanatı . 8 ons alkoııü içkiye 60 damla misk , 30 damla keten ( amber ) ve 30 damla bergamot yağı ekleyin . Kuvvetle sallayıp birleştirin . Sonra 22 damla karanfil ve 8 damla tarçın yağı ekle
 14. Medeya

  Aziza Mustafa Zadeh

  İlk yorumda söyledim zaten ismi ingilizceden çevirme bana anlamsız geldi , bir de 'Azeri' yazılmış Azeri sözcüyü farscadan gelme bir kelime . Yani biz Azeri değil "Azerbaycan türkü" yüz ; Sebebi bu .

Arka Oda

Arka Oda

  Chat izniniz bulunmuyor
  ×
  ×
  • Yeni Oluştur...