Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Türk Silahli Kuvetlerinde Yeni Konsept

 1. #1
  BARON
  Guest

  Thumbs down Türk Silahli Kuvetlerinde Yeni Konsept
  Türk Silahli Kuvetlerinde Yeni Konsept

  Evet degerli Arkadaslarim.

  Cok Zaman gecti ve cesitli nedenler ve argumentasyonlar üretildi.Evet sevgili Arkadaslarim.Türkiye Cumhuriyeti Profesyonel Ordusu geliyor.Cok gec oldu ve belkide gereksiz yere Asker kaybetik.Ama artik Egitime önem vermek zorundayiz.Güclü ve tam Bagimsiz bir Türkiye Cumhuriyeti icin!"
  Sözde Ekonomik nedenlerden dolayi TC-Siyasi Ikitdari Türk Silahli Kuvetlerindeki bu "Reforma"daha dogrusu bu özelestirmeye sicak bakmamisti.Neler degisecek Arkadaslar? Buyurun:TSK, terörle mücadelede 'devamlılık' için strateji değiştirerek profesyonelleşme yönünde en büyük adımı atıyor. Gelecek yıldan itibaren komando tugaylarına yedek subay ve er-erbaş alınmayacak.Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terörle mücadelede reform niteliğinde bir karar alarak komando tugaylarında yalnızca subay, astsubay ve uzman çavuşlardan oluşan profesyonel askerlerin görev yapmasını benimsedi.
  Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, halihazırdaki 6 komando tugayının yüzde 100 profesyonel hale geleceğini, bu birliklerde Mayıs 2008'den itibaren yedek subayların, 2009 sonundan itibaren erbaş ve erlerin görev almayacağını açıkladı. Başbuğ, büyük bir "strateji" değişikliği anlamına gelen bu kararın alınmasında "terörle mücadelede devamlılık sağlamanın etkili olduğu"nu söyledi.
  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve Başbuğ, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Şükrü Sarıışık ve Eğitim Doktrin (EDOK) Komutanı Orgeneral Orhan Yöney'le birlikte Isparta Orduevi'nde düzenledikleri basın toplantısında, terörle mücadele konusunda önemli açıklamalar yaptı.

  Yeni konseptin unsurlarıBaşbuğ, terörle mücadelede zayiatın işin doğasında olduğunu, TSK'nın "Bu zayiatı en aza nasıl indiririz?" sorusu üzerinde yoğunlaştığını belirtti. Başbuğ, Güneydoğu'da sürdürülen iç güvenlik harekâtlarına katılan birlikleri ve öncelik dizilimini gözeterek yeni konseptin unsurlarını şöyle sıraladı:
  1- Yüzde 100'ü profesyonellerden oluşan Özel Kuvvetler Komutanlığı.
  2- Jandarma özel harekât taburları.
  3- 5'i Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na, 1'i Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı komando tugayları.
  4- Sabit konuşlu ve alan kontrolü sağlayan iç güvenlik taburları.
  5- Destek unsurları.

  2008'de yeni yapılanma
  Başbuğ, PKK militanlarını alan taraması yaparak etkisiz hale getirmekle görevli komando tugaylarında Mayıs 2008'den itibaren yedek subayların görev almayacağını, 2009 sonuna kadar da erbaş ve erlerin bu birliklerde görevlendirilmesine son verileceğini söyledi. Başbuğ, "Mehmetçiğin vatan sevgisi ve kahramanlığından en ufak şüpheleri olmadığını, ancak mücadelede devamlılık nedeniyle bu kararın alındığını" vurguladı.
  Alınan bilgilere göre, bu karar kapsamında, Eğirdir Dağ ve Komando Okul Komutanlığı'nın komuta seviyesi, Yüksek Askeri Şûra toplantısı sonrası tuğgeneralden tümgenerale çıkarılacak. Dağ Komando Okulu'na bağlı olan ve erlerle erbaşların eğitim gördüğü komando alayı da "İç Güvenlik Okulu" olarak yapılandırılacak. İç güvenlik taburlarında görev alacak er ve erbaşlar bu okulda eğitilecek. İç güvenlik taburlarının, komando birliklerine göre daha az riskli bir görev alanı bulunuyor.
  Komando tugaylarında görev alacak tüm profesyonel personel, Eğirdir Dağ ve Komando Okulu'nda eğitilecek. Terörle mücadele eden 6 komando tugayının her biri yaklaşık 1500 personelden oluşuyor.

  Evet degerli Arkadaslarim
  sizlere bilgileri aktardim.Her Sektörde oldugu gibi Askeri alandada uzman Personele ihtiyac vardir.Peki ya sizce bizler ne yapabiliriz Terörü ortadan kaldirmak icin? Buyurun:
  http://www.gnoxis.com/forum/ataturkc...ulusu-%22.html


  Saygilar!

 2. #2
  Depressive Depressive isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  -YASAKLI-
  bunlar zaten ordunun içinde yokmu??

 3. #3
  BARON
  Guest
  bunlar zaten ordunun içinde yokmu??
  Evet Schezophreniac Arkadasim!" Malesef bu dogru!


Benzer Konular

 1. Yeni Forum!!!
  Konuyu Açan: Nora, Forum: Haber ve Duyurular.
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 10-Ağu-2016, 13:17
 2. Yeni Üyeler
  Konuyu Açan: Deaths_Expulsion, Forum: Gnoxis Cafe.
  Cevap: 25
  Son Mesaj : 07-Nis-2013, 21:33
 3. Yeni Öğrendim
  Konuyu Açan: Yok Kişi, Forum: Sis.
  Cevap: 49
  Son Mesaj : 29-Ara-2008, 16:57
 4. Yeni Anayasa
  Konuyu Açan: darkjeanne, Forum: Atatürk'çü Düşünce Kulübü.
  Cevap: 11
  Son Mesaj : 20-Eki-2007, 21:40